Tarım ve orman Bakanlığı Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü 1. Bölge Müdürlüğü tarafından Ramazan Bayramı hava durumuna ilişkin açıklama yapıldı.

Bilindiği üzere Ramazan Baymamı 24 Mayıs 2020, 25 Mayıs 2020 ve 26 Mayıs 2020 tarihleri arasındadır. Üç gün sürecek Ramazan Bayramı'nda havanın nasıl olacağı vatandaşlar tarafından merak ediliyor.

Bölgemizin yarından itibaren (21 Mayıs 2020 Perşembe) Balkanlar üzerinden gelecek serin ve yağışlı sistemlerin etkisine gireceği, Cuma ve Cumartesi günleri ile Ramazan Bayramı boyunca hava sıcaklıklarının hissedilir derecede (8-12 °C) azalacağı ve mevsim normalleri civarında ve yer yer altında seyredeceği tahmin ediliyor.

Balkanlar üzerinden gelecek serin ve yağışlı sistemin; yarın (21 Mayıs 2020 Perşembe) Marmara Bölgesi (Edirne, Kırklareli, Tekirdağ ve akşam saatlerinden itibaren İstanbul, Yalova, Kocaeli ve Sakarya) çevrelerinde yerel olarak gök gürültülü sağanak yağışlara neden olması beklenmektedir.

Yağışlı sistemin 22 Mayıs Cuma günü Marmara’nın doğusu (İstanbul, Kocaeli, Yalova ve Sakarya), 23 Mayıs Cumartesi günü bölge genelinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlara neden olması beklenmektedir.