İstanbul TOKİ Kura Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? TOKİ Kura sonuçları çekilmeye başlandı. İstanbul TOKİ kura çekimi ne zaman olacak? Kura sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte detaylar…

14 Eylül- 31 Ekim arasında başvuruları alınan TOKİ Konutları için 5 milyona yakın başvuru yapıldı. TOKİ kura çekimleri Güneydoğu Anadolu ve Doğu Anadolu Bölgesinde bazı illerde başladı fakat İstanbul ili için kuraların ne zaman çekileceği merakla bekleniyor.

Kura çekimleri 7 Kasım Pazartesi günü Şırnak ve Ardahan ile başladı. Devamında ise Kars, Siirt, Van, Iğdır, Batman, Ağrı, Mardin, Bitlis, Hakkâri, Kilis, Muş, Bingöl, Şanlıurfa ve Gaziantep illeri için TOKİ kuraları tamamlandı.

Ehliyeti olanlar dikkat, trafik cezalarına zam geliyor: Ehliyeti olanlar dikkat, trafik cezalarına zam geliyor:

Ülkemizde 81 ilde ilk etapta 250 bin konut projesi gerçekleştirilecek. Devamında ise 250 bin konuta tamamlanacak. Konutlar ile birlikte 350 bin konut arsası ve 60 bin iş yeri 2 yıl içinde bitirilecek.

İstanbulda ise TOKİ sosyal konut projesi ile Tuzla, Silivri, Çatalca, Arnavutköy, Başak şehir, Esenler ilçelerinde inşa edilecek. Konut başvurusu yapan İstanbullu vatandaşlar ise kura çekimlerinde sıranın kendilerine gelmesini bekliyor.

İstanbul TOKİ kura çekimi ve başvuru sonuçları hakkında henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

Duyuru yapıldığında sitemizden öğrenebilirsiniz.