Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan'ın dün sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla ataması yapılan ilçe milli eğitim müdürlerinin göreve başlatılmamasına tepki göstermesinin ardından bugün de İstanbul MEM'de birçok ilçe müdürünün görevden alındığı ve Eğitim Bir Sen'in kararnameleri iptal ettirmek için Bakanlığa baskı yaptığı iddia edildi.

TYT, AYT ve YDT sınav görevlilerinin ücretleri hesaplara yatırıldı TYT, AYT ve YDT sınav görevlilerinin ücretleri hesaplara yatırıldı

Türk Eğitim-Sen Genel BaşkanıTalip Geylan sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla ataması yapılan ilçe milli eğitim müdürlerinin göreve başlatılmamasına tepki göstererek "Milli Eğitim Bakanı’nın imzasını taşıyan kararname ile ataması yapılan ilçe milli eğitim müdürlerini göreve başlatmak için,daha başka hangi makamın(!) inisiyatifi bekleniyor? Gerçekten çok merak ediyorum!" ifadelerini kullanmıştı.

Bu tepkiden sonra bugün İstanbul MEM'de birçok ilçe müdürünün görevden alındığı, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Levent YAZICI'nın karanameleri tebliğ etmeden beklettiği, görevden almalara EBS İstanbul şube başkanlarından Talat YAVUZ başta olmak üzere İdris ŞEKERCİ ve Erol ERMİŞ'in itiraz ettiği , İl Müdürü Levent YAZICI'nın ise bu baskılar nedeniyle atanan bu isimlere karanameleri tebliğ etmediği, Eğitim Bir Sen'in ise kararnameleri iptal ettirmek için Bakanlığa baskı yaptığı iddiaları geldi.

Bakan Ziya SELÇUK'un istifa ettiği haberlerinin de Eğitim Bir Sen'in İstanbul'daki bazı şube başkanlarının ilçe Müdürü atamalarına karşı itirazları nedeniyle dolaşıma sokulduğu iddialar arasında. İddialarla ilgili tarafların açıklama yapıp yapmayacağı da ayrı bir merak konusu!