Zaman ve İş gücü kaybını engellemek için İstanbul Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü, şehir içinde hatalı park sonucu trafikten çekilen ve bağlanan araçların nereden, ne zaman, hangi sebeple çekildiği bilgilerine ulaşımı sağlayan ve çekilen aracın bulunduğu otoparkın iletişim bilgileriyle otoparkın konumuna yol tarifi sunan mobil uygulamayı hayata geçirdi.

Türk Yapımı Hayatta Kalma Oyunu Erzurum Nasıl Oynanır? Türk Yapımı Hayatta Kalma Oyunu Erzurum Nasıl Oynanır?

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü, şehir içinde hatalı park sonucu trafikten çekilen ve bağlanan araçların kolay şekilde bulunabilmesi için bir sistem geliştirdi. Türkiye'nin en kalabalık şehri olan İstanbul'da her gün milyonlarca araç trafiğe çıkıyor. Trafik sorununun hala çözüme kavuşmadığı şehirde hergün onlarca araç hatalı park sebebiyle trafikten geçici men edilerek otoparka çekiliyor. Çoğunlukla otoparka çekilen araçlar Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik şubesi tarafından habersiz olarak çekilirken aracı çekilen kişiler için koşuşturmaca bundan sonra başlıyor.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü'nün geliştirdiği İSMOP uygulaması ile trafikten otoparka çekilen araçların konumları ve diğer bilgileri hazırlanan uygulama içerisinde takip edilebilecek.

İSTMOP – İstanbul Mobil Otopark Projesi Nedir?

İstanbul genelinde çekilen veya bağlanan aracınızın nerede olduğunu anında öğrenebilirsiniz

Aracınızın bulunduğu otoparkın konumuna ve iletişim bilgilerine kolayca erişebilirsiniz. Yol tarifi alabilirsiniz

Aracınızın ne zaman, nereden ve hangi sebeple çekildiğini fotoğrafları ile birlikte görebilirsiniz.

Trafikten çekilen araç bilgilerine www.istmop.com ya da Android ve İOS işlemcili akıllı telefonlara "İSTMOP" uygulamasını indirerek, aracın plakasını, çekim tarihini ve doğrulama kodunu girdikten sonra aracının durumunu öğrenebilecek.

E-DEVLET'TEN İSTMOP SORGULAMA

İSTMOP PLAY STORE

İSTMOP APP STORE