Bilgilendirme toplantısında istihdam konusunda sanayicilerin yaşadığı sıkıntılar ve çözüm önerileri istişare edilmiş olup paydaş kurumların faaliyetleri hakkında bilgi paylaşımında bulunulmuş olup toplantı oldukça verimli geçmiştir.

Kolunsağ Muflon firma sahibi Mustafa Kolunsağ " Bölgedeki birçok firmanın nitelikli eleman bulmakta zorlandığını ve iş arayan vatandaşların iş beğenmediğini, bundan dolayı işsizlik rakamlarının yüksek olduğunu" belirtmiştir. İş ve meslek danışmanı Coşkun Yakıcı işverenlere kurumumuz tarafından düzenlenen işbaşı eğitim programları (İEP), İŞKUR faaliyetleri ve SGK teşvikleri hakkında bilgi vermiş olup " Ocak ayı itibariyle hizmet merkezimizde açılan ve devam eden İEP sayımız 243 olup toplam kursiyer sayımız 968'dir. Kursiyerlere hem nitelik kazandırıyoruz hem de işverenleri en az 3 ay maddi yükümlülükten kurtarıyoruz " bilgisini aktarmıştır. Meslek danışmanlarımız Haznedar ve Bingöl, Esenyurt bölgesindeki mesleki ve teknik liselerin işletmelerle daha yakın ilişkiler kurulması gerektiği bilgisini aktarmışlardır.

Toplantı sonucunda bölge iş insanlarına İŞKUR tarafından organize edilecek teşvik ve hizmetlerimizi anlatacağımız seminerin düzenlemesine karar verilmiş olup ayrıca Başarı Hikâyelerine yer verdiğimiz okullara yönelik yapacağımız etkinliklerde montör  olarak katılacaklarını ifade etmişlerdir.