Instagram bazı ülkelerde uygulamada olan reklam ve rozet sistemini Türkiye'de de uygulamaya koyuyor. IGTV'de içerik üreten Instagram kullanıcıları para kazanma imkanına sahip olacak. Son yıllarda sanal ortama artan ilgi, çeşitli sosyal medya uygulamalarının veya internet sitelerinin ortaya çıkmasına neden oldu. Bunlardan biri de Instagram. Kullanımı kolay ve keyifli olan Instagram'dan para kazanmak mümkün.

IGTV, Android ve iOS akıllı telefonlar için Instagram tarafından sağlanan bağımsız bir video uygulamasıdır. Instagram'a kıyasla daha uzun videolara izin verir. IGTV bağımsız bir uygulama olarak kullanılabilirken, temel işlevsellik Instagram uygulaması ve web sitesinde de mevcuttur.

İNSTAGRAM'DAN NASIL GELİR ELDE EDİLİR?

Youtube'a rakip olarak geliştirilen IGTV'ye yeni özellikler geliyor. Instagram, aboneleri için yeni bir gelir kapısı oluşturuyor. IGTV üzerinden yayın yapan Instagram kullanıcıları artık para kazanabilecek.

Instagram hesap sahipleri özellikle en fazla 15 saniye sürecek reklamlarla, YouTube benzeri bir sistem üzerinden para kazanma şansına sahip olacak.

IGTV'de youtube'dakine benzer bir sistem olacak. En fazla 15 saniye sürecek olan reklamlardan elde edilecek gelir belirli oranlarda içerik üreten hesap sahipleri ile paylaşılacak. IGTV para kazanma sisteminde youtube'da olduğu gibi katı telif kuralları işletilecek.

IGTV'ye reklam ile para kazanma dışında rozet özelliği de geliyor. Çeşitli düzeylerde kullanıcılara satışa açık olacak olan rozetlerden elde edilen kazanç yine içerik üreticisi hesap sahibine para kazandıracak. Rozeti satın alanlar, yorum yaptıkları zaman isimlerini yanında özel bir rozete sahip olacaklar.

Bu Yıl 2021 Yılı Ramazan Pidesi Ücreti Kaç Lira? Pide Ne Kadar? Bu Yıl 2021 Yılı Ramazan Pidesi Ücreti Kaç Lira? Pide Ne Kadar?

IGTV'den paylaşılan videolara 15 saniyelik reklam almaya izin verecek yeni özellik, tam olarak ne zaman kullanılmaya başlanacak henüz belli değil. 2018 yılından beri kullanılan IGTV, şu ana kadar canlı yayından ilerisine gidemeyen başarısız bir girişim olmuştu ama son özellikleri ile birlikte IGTV'nin de popülaritesinin artması bekleniyor.