İmam hatip Ortaokulundan çok güzel adeta muhteşem diyebileceğimiz bir bilim fuarı düzenlendi. Gazi şehrin Nizip İlçesinde 20 Nisan 2016 tarihinde açılışı yapılan Abdulhamithan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinin idareci, öğretmen ve öğrencileri başarılı bir organizasyon çalışmasına imza attılar. Düzenlenen 4006 Tübitak Bilim Fuarına İlçe Milli Eğitim müdürü, Şube Müdürleri, Okul Müdürlerinin yanı sıra çok sayıda davetli katıldı. Bilim şenliği şeklinde geçen fuar büyük beğeni topladı. Başarılı çalışmaları ile anılan okulun müdürü ve öğretmenleri takdirle karşılandı. 4006 Tübitak Fuarında 51 adet eğitici, etkili ve emek dolu proje sergilendi.

Bilim fuarı okulun kapalı spor salonunda düzenlendi. Öğretici olmasının yanı sıra eğlendirici özelliği ile de dikkat çekti. Fuarı gezenler bol bol fotoğraf çekerken fuar açılışını İlçe Milli Eğitim Müdürü Cengiz GÜNDEŞ pasta keserek kutladı. Düzenlenen bilim fuarı beklenenden çok daha fazla ilgi görürken bundan sonraki düzenlenecek bilim fuarları için de iyi bir örnek teşkil etmiş oldu. Son zamanlarda İlçede eğitim alanında birbirinden güzel etkinlikler düzenlenmektedir. Eğitim alanında çok güzel bir ivme yakalayan İlçenin akademik başarısının yanı sıra, sosyal kültürel ve spor alanında birçok başarısı bulunmaktadır.

Abdulhamithan kız Anadolu İmam Hatip Lisesinin böyle güzel bir organizasyonla bilim fuarını düzenlemiş olması doğrusu gurur verici, emeği geçenleri tebrik eder, başarılarının devamını dileriz. En derin saygı ve muhabbetlerimle…

Mustafa YILDIRIM
Kamuajans.com - Özel Haber