İLKSAN Türkiye Geneli İl Delege seçimleri sonuçlarına göre Türk Eğitim-Sen: 105, Eğitim-Bir-Sen:102, Eğitim-Sen: 9, TEÇ-SEN: 2, Bağımsız Adaylarda: 3 il delegeliği kazandı.

İlksan İl Delegeliği seçimleri [mahkemelik olan bir il dışında] tüm illerde tamamlandı. Eğitim-Bir-Sen’in MEB de Türk Eğitim Sen’in iki katı üyesi olmasına rağmen İLKSAN il delegesi seçimlerinde Türk Eğitim Sen in gerisinde kaldı.

"İLKSAN EMİN ELLERDE!" 

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda: "Bugün yapılan @ilksangovtr il delegesi seçimlerinde Türk Eğitim Sen üyesi adaylara teveccüh göstererek, emaneti yine ehil ellere teslim eden bütün eğitim çalışanlarına teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı. 

Skandal Yazı İçin İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne Soruşturma Açıldı Skandal Yazı İçin İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne Soruşturma Açıldı

Eğitim-Bir-Sen'in sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda ise: "İlksan İl Delegeliği seçimleri [mahkemelik olan bir il dışında] tüm illerde tamamlanmıştır. Seçime giren üyelerimizin inisiyatif alarak değişim iradesi ortaya koyması yeni bir dönemin başlangıcıdır.Seçime katılan tüm üyelere teşekkür ediyor, insiyatif alarak delege seçilen tüm üyelerimizi tebrik ediyor, bu süreçte aday olan üyelerimizi yalnız bırakmayan teşkilatımızın emeğini ve çabasını takdir ediyoruz.Üyelerimiz İlksan’da değişim için de gelişim için de her şekilde iradesini ortaya koymaya devam edecektir. Seçim sonuçları tüm eğitimcilere hayırlı olsun." ifadeleri kullanıldı.