Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı 2020'de Personel Alımı Yapacak Mı? Konya Teknoloji Endüstri Bölgesine İstihdam!

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı 2020'de Personel Alımı Yapacak Mı? Konya Teknoloji Endüstri Bölgesine İstihdam!

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank 4 bin personel istihdamı yapılacağını müjdeledi. Cumhurbaşkanlığı kararı resmi gazetede yayınlandı ve akabinde Bakan Varank'tan müjdeli haber geldi. Sanayi Bakanlığı personel alımı ne zaman, hangi kadrolar için yapılacak ve şartlar ne olacak soruları şimdiden vatandaşlarca araştırılmaya başlandı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank Resmi Gazete'de yayınlanan Cumhurbaşkanlığı Kararı sonrasında 4 bin personel alımı yapılacağını müjdeledi Konya'da kurulacak olan teknoloji endüstri bölgesi için gerçekleştirilecek olan personel alımı için şartlar ne olacak? Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı hangi kadrolar için alım yapacak ve başvurular ne zaman başlayacak? Şimdi adaylar bu soruların cevaplarını bekliyor.

KONYA'DA 4 BİN PERSONEL ALIMI YAPILACAK; Konya'da teknoloji endüstri bölgesi kurulacağını bildiren Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank 4 bin personel alınacağını bildirdi.

Cumhurbaşkanlığı 2033 sayılı karaırnında, "Konya ili, Selçuklu İlçesinde bulunan ve ekli  haritada sınırları gösterilen alanın Konya Teknoloji Endüstri Bölgesi olarak ilan edilmesine, 4737 sayılı Endüstri Bölgeleri Kanununun 3 üncü maddesi gereğince  karar verilmiiştir." ifadeleri yer aldı.

BAKAN VARANK PERSONEL ALIMINI DUYURDU; Yayınlanan karar sonrasında Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada 4 bin personel alımı olacağını açıkladı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank; "Savunma, havacılık ve uzay alanında hizmet verecek Konya Teknoloji Endüstri Bölgesi Sn. Cumhurbaşkanımızca ilan edildi Tam kapasite üretimle; 4000 kişi istihdam edilecek Cari açık yılda 100 milyon $ azalacak Konya ileri teknolojide merkez olacak Sözümüzü tuttuk, hayırlı olsun!" ifadelerini kullandı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank'tan flaş açıklama: 210 binden fazla yeni istihdam oluşacak

Bakan Varank, Sapanca ilçesindeki bir otelde düzenlenen programda canlı bağlantı ile WABCO Sakarya Fren ve Kompresör Fabrikasının temel atma törenine katıldı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "Üreten, değer katan ve istihdam oluşturan tüm girişimcilerimizin yanındayız. Sadece 2019 yılında 136 milyar liralık 5 bin 691 proje için yatırım teşvik belgesi düzenledik. Bu projeler tamamlandığında 210 binin üzerinde yeni istihdam olmasının önünü açmış olacağız" açıklamasında bulundu. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Dördüncü Ulusal Antarktika Bilim Seferinin 9 Şubat'ta İstanbul'dan hareketle başlayacağını bildirdi.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.