Hava Durumu

Sağlık Bakanlığı Atama Kurası Başladı! Sağlık Bakanlığı İlk Defa veya Yeniden Atama Kurası Sonuçları!

Sağlık Bakanlığı ihtiyaçları doğrultusunda, tıpta uzmanlık mevzuatına göre uzman olanlar ile uzman tabip, tabip, uzman diş tabibi, diş tabibi ve eczacı kadroları için ilk defa veya yeniden yapılacak atama takvimini yayınladı. Sağlık Bakanlığı atama kurası noter huzurunda bilgisayar ortamında yapılacak. 2021 yılı Sağlık Bakanlığı ilk defa ve yeniden atama kurası için başvurular 8 Mart Pazartesi günü başladı.. Sağlık bakanlığı pbs son dönemlerde en çok aranan listesinde.

Haber Giriş Tarihi: 02.11.2021 19:01
Haber Güncellenme Tarihi: 02.11.2021 21:01
https://www.kamuajans.com/
Sağlık Bakanlığı Atama Kurası Başladı! Sağlık Bakanlığı İlk Defa veya Yeniden Atama Kurası Sonuçları!

Sağlık Bakanlığı atama kurası takvimi yayınlandı. 8 Mart tarihinde başladı ilk defa veya yeniden atama kurasına başvurmak isteyen adaylar 15 Mart 18:00'a kadar müracaatlarını tamamladılar. Eczacı, diş hekimi ve uzman diş hekimleri başvuruları pbs.saglik.gov.tr aracılığı ile yapılacak. Sağlık Bakanlığı atama kurası şartları ve diğer detaylar ile tüm ilana ulaşabileceğiniz bağlantı haberimizde...

Atama Kurası Yerleştirme Aşamaları!

ATAMA kurası eczacı unvanlı adaylar için 1. yerleştirme ve 2. yerleştirme olarak iki ayrı yerleştirme şeklinde yapılacak olup diğer unvan ve branşlar için sadece 2. yerleştirme işlemi uygulanacaktır.

• 1. Yerleştirmede ‘Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu için yabancı dil yeterliliğine sahip eczacı unvanlı personel alımı’ yapılacaktır.

• 2. Yerleştirmede ‘Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlar ile diğer kamu kurum ve kuruluşları için eczacı, uzman diş tabibi, diş tabibi, tabip ve uzman tabip unvanında personel alımı’ yapılacaktır.

Sağlık Bakanlığı Atama Kurası Ne Zaman? Sonuçlar Ne Zaman Açıklananak?

Heyecanla beklenen kura sonuçları için büyük gün 5 Nisan 2021 Pazartesi 

Sağlık Bakanlığı Atama Kurası Yeri ve Saati!

https://yhgm.saglik.gov.tr/TR,10084/duyurular.html      kısmından ilan edilecek.

Başvuru Değerlendirme Sonuçları Nereden İlan Edilecek?

Atama Kurası Başvuru Değerlendirme Sonuçları ve diğer tarihler aşağıda tabloda bulunmakta.

Sağlık Bakanlığı atama kurası başvuru sonuçları için TIKLAYINIZ

Kura Başvurusu Nasıl Yapılacak?

Başvurular, Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü internet adresinde (https://yhgm.saglik.gov.tr/) yer alan Personel Bilgi Sistemi (PBS) üzerinden e- devlet kapısı kimlik doğrulama sistemi ile giriş yapılarak kura takviminde belirtilen süreler içinde yapılacaktır.

Kura başvurusunda bulunup başvurusunu iptal ettirmek isteyenler, 16 Mart 2021 Salı – 01 Nisan 2021 Perşembe saat 18:00’ kadar PBS üzerinden elektronik ortamda kura başvurusunu iptal edebilirler. Kura başvurusunu iptal ettirenler bu kuraya yeniden başvuruda bulunamazlar.

Atama Kurası Başvuru Tarihleri Nedir?

Sağlık Bakanlığı atama kurası için başvurular 08 Mart 2021 Pazartesi– 15 Mart 2021 Pazartesi Saat 18:00'e kadar devam edecek. 29 Mart Pazartesi başvuru yapanlardan kuraya katılma hakkı kazananlar ilan edilecek. Kura yeri ve saati (https://yhgm.saglik.gov.tr/) internet adresinden ilan edilecektir.

SAĞLIK BAKANLIĞI 2021 YILI İLK DEFA VE YENİDEN ATAMA KURASI TAKVİMİ

Sağlık Bakanlığı Atama Kurası

Sağlık Bakanlığı Atama Kurası Ne Zaman Çekilecek?

Atama kurası için bildirilen tarih 5 Nisan Pazartesi. Kura yeri ve saati ise https://yhgm.saglik.gov.tr internet adresinden ilan edilecektir.

KURAYA BAŞVURABİLECEK ADAYLAR VE ARANAN ŞARTLAR

1) Adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımaları gerekmektedir.

2) Bakanlık ve Bağlı Kuruluşları ile Kamu Kurum ve Kuruluşlarında 657 sayılı Kanunun 4/A maddesine tabi Devlet memuru olarak çalışanlar dışındaki diğer statülerde görev yapan eczacı, diş tabibi ve uzman diş tabipleri,

3) İlk defa veya yeniden atanmak isteyen ve 3359 sayılı Kanun gereği Devlet Hizmeti Yükümlülüğü bulunmayan tabip ve uzman tabipler,

4) Kamu kurum ve kuruluşlarında 657 sayılı Kanuna tabi Devlet memuru olarak çalışanlar dışındaki diğer statülerde görev yapan ve kura son başvuru tarihi itibariyle Devlet hizmeti yükümlülüğünü tamamlamış olan tabip ve uzman tabipler,

5) Kura son başvuru tarihine kadar mezun olmuş ve ve en geç 15 Mart 2021 Pazartesi günü saat 18:00’e kadar Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından diploma uzmanlık tescilleri yapılmış olan uzman (TUTG) ve uzman diş tabipleri,

6) Kura son başvuru tarihine kadar mezun olmuş diş tabibi ve eczacılar (T.C. Sağlık Bakanlığının diploma tescilleri ile ilgili hizmet veren bilgi bankasında (http://sbu2.saglik.gov.tr/drbilgi/) başvuru yapılan unvanda mezuniyetlerinin tescil edildiğine dair kaydı olmayan diş tabibi ve eczacılar; mezun olduklarını gösteren geçici mezuniyet belgesi veya diploma suretini başvuru sistemi üzerinden elektronik ortamda kaydetmeleri, ayrıca yurtdışı diplomasına sahip olanların denklik belgelerini elektronik ortamda sisteme kaydetmeleri gerekmektedir.)

7) 5335 sayılı Kanun’un 30 uncu maddesi, 5947 sayılı Kanun’un 18 inci maddesi kapsamında, emekli olan tabip ve uzman tabipler bu kuraya Bakanlığımız ve Bağlı Kuruluş kadrolarını tercih ederek başvurabilirler. Bakanlığımız dışındaki kurumlara yerleşen emekli (tabip ve uzman tabiplerin) atamaları gerçekleştirilmeyecektir.

8) Belgeleri eksik olan, ilan metninde belirtilen süre içerisinde başvurmayan, yanlış müracaatta bulunan, PBS üzerinden başvurusunu kesinleştirmeyenlerin başvuruları geçersiz sayılacaktır.

2021 YILI İLK DEFA VE YENİDEN ATAMA KURASI İLAN METNİ İÇİN TIKLAYINIZ

Bunlar da ilginizi çekebilir

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.