Hava Durumu

KPSS Şartsız (Hemşire, Sağlık Teknikeri, Eczacı) Alımı Başvuru! Balıkesir Üniversitesi 31 Sözleşmeli Sağlık Personeli Alacak!

Balıkesir Üniversitesi Hastanesine (Uygulama ve Araştırma Merkezinde) vazifelendirilmek üzere çeşitli pozisyonlara ve departmanlara 31 sözleşmeli personel alınacaktır. Eczacı pozisyonu için KPSS koşulu aranmamakla beraber başvuruda bulunan aday sayısı ilanda belirtilen pozisyon sayısından fazla olması durumunda sözlü sınav yapılacak olup kazanan adaylar sözlü sınav başarı puan sırasına göre seçilecektir. İşte, Balıkesir Üniversitesi personel alımı başvuru şartları ve merak edilen detaylar.

Haber Giriş Tarihi: 02.11.2021 19:01
Haber Güncellenme Tarihi: 02.11.2021 21:01
https://www.kamuajans.com/
KPSS Şartsız (Hemşire, Sağlık Teknikeri, Eczacı) Alımı Başvuru! Balıkesir Üniversitesi 31 Sözleşmeli Sağlık Personeli Alacak!

Balıkesir Üniversitesi bünyesine 31 sözleşmeli sağlık personeli alacağını açıkladı. Son dönemlerde artan sağlık personeli alımı için sevindiren ilanlar art arda yayınlanmaya başladı. Bir çok farklı branş, kadrodan yapılacak hemşire, eczacı, sağlık teknikeri, ebe alımları için başvuru şartları ve başvuru tarihleri haberimizde. Balıkesir Üniversitesi sözleşmeli personel alımı son başvuru tarihi için zaman geriye akmakta.

Sağlık personeli alımları zor zamanlardan geçtiğimiz şu günlerde daha fazla öne çıkmakta ve yayınlanan her ilan, duyuru görevlerini hakkıyla icra eden sağlık çalışanlarımız için önem arzetmektedir. Balıkesir Üniversitesi sözleşmeli personel alımı son başvuru tarihi haberimizde.

Balıkesir Üniversitesi Sözleşmeli Personel Alım İlanı yayınlandı. Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezinde (Hastane) istihdam edilmek üzere belirtilen pozisyonlara 31 adet sözleşmeli personel allnacaktır. Hemşire, eczacı, sağlık teknikeri, ebe alımları için başvurular ilanın resmi gazetede yayımlandığı tarihten (15 Mart) itibaren on beş gün içinde (mesai saati bitimine kadar) Ballkesir Üniversitesi Rektörlüğü Personel Daire Başkanllğı Çağış Yerleşkesi BALlKEsiR adresine posta yolu ile yapacaklardır

Başvuru Genel Şartlar!

*657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesinin (A) bendinde belirtilen şartları taşımak.

Başvuru Özel Şartlar:

*Tercih edilecek pozisyonun karşısında yer alan şartları taşıyor olmak.

*2020 KPSS (B) grubu sınavına girmiş olmak. Eczacı pozisyonu için KPSS şartı aranmamakla birlikte başvuruda bulunan aday sayısı ilanda belirtilen pozisyon sayısından fazla olması durumunda sözlü sınav yapılacak olup kazanan adaylar sözlü sınav başarı puan sırasına göre belirlenecektir.

*Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.

* Nöbet usulü çalışmaya engel bir durumunun bulunmaması.

*Başvuracak adayların durumunun; 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesinin "Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kuramlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kuramların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler." hükmüne uygun olması.

*Adaylarla hizmet sözleşmesi yapılacak olup, sözleşmede belirtilen şartları yerine getirmeyen adayların sözleşmeleri bir ay içerisinde feshedilecektir.

Başvuru Tarihi, Yeri! (Balıkesir Üniversitesi sözleşmeli personel alımı son başvuru tarihi)

Adaylar ilan edilen pozisyonlardan sadece birine başvurabilecek olup, başvuruda bulunduğu pozisyonun pozisyon kodunu belirteceklerdir. Birden fazla pozisyona başvuran adayların başvuruları ile pozisyon kodu belirtilmemiş başvuruları değerlendirmeye alınmayacaktır.

Adaylar başvurularını ilanın resmi gazetede yayımlandığı tarihten itibaren on beş gün içinde (mesai saati bitimine kadar) Balıkesir Üniversitesi Rektörlüğü Personel Daire Başkanlığı Çağış Yerleşkesi BALIKESİR adresine posta yolu ile yapacaklardır (Ülkemizde ve tüm dünyada etkili olan COVID-19 salgını nedeniyle Cumhurbaşkanlığınca alınmış olan tedbirler kapsamında). Postadaki gecikmeler dikkate alınmayacaktır. Süresi içerisinde yapılmayan ya da eksik belge ile yapılan başvurular ile faks veya internet üzerinden yapılacak başvurular işleme alınmayacaktır.

Başvuracak Adaylarda İstenen Belgeler!

*Fotoğraflı başvuru formu.

*Nüfus cüzdanı fotokopisi.

*Diploma fotokopisi (e-Devlet çıktısı kabul edilecektir.)

*2020 yılı KPSS sonuç belgesi.

*Başvurulan unvanda isteniyor ise iş tecrübesini gösterir onaylı belge/ katılım belgesi/ sertifika.

*SGK prim günlerini gösterir belge.

Başvuru Sonuç Aşamaları!

Başvuru sonunda yazılı ve/veya sözlü sınav yapılmaksızın (Eczacı pozisyonu hariç) 2020 KPSS (B) grubu puan sıralaması esas alınarak, sözleşme yapmaya hak kazananların isim listesi, işe başlamaları için gerekli belgeler ile teslim edilecek yer ve zaman başvuru bitim tarihi itibariyle en geç 10 (on) iş günü içerisinde Üniversitemizin http://www.balikesir.edu.tr adresinde ilan edilecektir. Adayların puanlarının eşit olması halinde mezuniyet tarihi önce olan, bunun da eşit olması halinde doğum tarihi büyük olan adaya öncelik tanınır.

Her pozisyonun dört katı kadar yedek belirlenecektir. Asil kazananlardan başvuru olmadığı takdirde veya aranan şartları taşımadığı tespit edilenlerin yerine, ilan edilen yedek kazananlar sırası ile çağırılacaktır.

Göreve başlayanlardan, aranan şartları taşımadığı sonradan tespit edilenlerin sözleşmeleri feshedilecektir.

İlanda bulunmayan hükümler için genel mevzuat hükümleri uygulanır.

Bu ilan tebliğ mahiyetinde olacağından, ilgililere ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

Çalışmak, öğrenmek, okumak ve daha birçok ihtiyacımızı karşılamak için sağlıklı olmak zorundayız.

Bunlar da ilginizi çekebilir

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.