Hava Durumu

Diyarbakır Belediyesi KPSS Şartsız İşçi Alımı Yapacak! Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi 423 İşçi Alımı 2021 Başvuru Sonuçları!

Büyükşehir Belediyesi 2021 yılı personel alımları kapsamında; merkez Sur, Yenişehir, Kayapınar İlçe Belediyelerine İşçi (personel) alımı yapacak. Çeşitli kontenjanlara ve kadrolara yapılacak alımlar için başvurular 22 Mart tarihinde başladı. Münhal kadrolar için başvuruda bulunan adayların bazı şartlara haiz olmaları gerekiyor. Kura çekimi ile belirlenecek Diyarbakır Belediyesi işçi alımı detayları haberimizde.

Haber Giriş Tarihi: 02.11.2021 19:00
Haber Güncellenme Tarihi: 02.11.2021 21:00
https://www.kamuajans.com/
Diyarbakır Belediyesi KPSS Şartsız İşçi Alımı Yapacak! Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi 423 İşçi Alımı 2021 Başvuru Sonuçları!

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi boş kalan kadrolar için kura ile 423 işçi alımı yapacağını duyurdu. KPSS şartsız yapılacak alımlar için başvuru tarihleri ve şartlar resmen belli oldu. Diyarbakır Belediyesi işçi alımı için başvuruda bulunmak isteyen adaylar, nasıl başvuru yapılır, başvuru şartları neler araştırmaya başladı. Başvurular tamamlandı şimdi merak edilen soru Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi işçi kurası ne zaman yapılacak. İşte, detaylar...

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi başvuru formunu doldurup, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi personel alımı başvurusunu sağlıklı, başarılı şekilde tamamlayan adaylar için sırada kura çekimi var. Diyarbakır Belediye personel alımı 2021 için başvurular sona erdi. Kura tarihinin başvurulardan sonra yapılacağı bilgisinin paylaşıldığı belediye işçi alımı başvuruları için geri sayım resmen başladı.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi personel alımı kura çekimi ne zaman yapılacak sorusunun yanıtı önümüzdeki günlerde belediyenin resmi hesaplarından duyurulacak. 

423 PERSONEL ALIMI KONTENJAN DAĞILIMI

*Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi 56,
*DİSKİ ( Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi ) 87,
*Kayapınar Belediyesi 130,
*Yenişehir Belediyesi 100,
*Sur Belediyesi 50,

BELEDİYE HANGİ KADROLARDA İŞÇİ ALIMI!

-Yapılan açıklamaya göre alımların Kamyon Şoförü, Kepçe Operaötrü ve İşçi alanlarında yapılacağı görüldü.

BELEDİYE İŞÇİ ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI!

-Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi adaylardan bazı nitelikler arayacak. Bunlardan en önemli olan niteliklerden birisi de adayların, Büyükşehir için Diyarbakır'da ikamet etme şartı, ilçelerde de Kayapınar, Sur ve Yenişehir Belediye sınırları içerisinde ikamet etme şartı olmasıdır.

-Bunun dışında adaylardan aranacak şartla henüz bilinmiyor. Ancak genel olarak " Türkiye cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak ve Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak" şartları aranacak.

BELEDİYE İŞÇİ ALIMI HANGİ KURUMLARA YAPILACAK?

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, Sur, Yenişehir ve Kayapınar belediyeleri personel ihtiyaçlarını gidermek için toplam 423 işçi alacak.

BAŞVURULAR NE ZAMAN YAPILACAK?

-Söz konusu olan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi 423 işçi alımı ve personel alımı için yapılan açıklamaya göre adaylar başvurularına 22 Mart 2021 tarihi itibari ile başlayacak ve en geç 24 Mart 2021 tarihine kadar yapmaları gerekmektedir.

Adaylar başvurularını sadece elektronik ortamda son başvuru günü saat 17:00 a kadar isbasvuru.diyarbakir.bel.tr adresi üzerinden online olarak yapılabilecektir.

KURA ÇEKİMİ İLE DEĞERLENDİRME YAPILACAK!

-Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamada başvuruların 24 mart 2021 tarihi ile bitmesi ile adaylara kura çekimi yapılacak. Belediye bu yönde " Başvuruların bitmesinin ardından işe alımlarda herhangi bir sorun yaşanmaması ve şeffaf olması için yapılacak kura ile istihdama katılacak 423 kişi belirlenecek " şeklinde açıklamada bulundu. Belediye tarafından açıklamanın tamamına ulaşmak için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Diyarbakır Belediyesi işçi alımı başvurusu için tiklayiniz

423 PERSONEL ALIMI BAŞVURU, KURA BİLGİSİ

Bunlar da ilginizi çekebilir

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.