Hava Durumu

Borsa İstanbul BT Uzman Yardımcısı Alacak

Borsa İstanbul AŞ. Bilgi Teknolojileri Ana İş Grubuna bağlı direktörlüklerde değerlendirilmek üzere BT Uzman Yardımcısı unvanında işe alımlar gerçekleştireceğini duyurdu.

Haber Giriş Tarihi: 02.11.2021 18:58
Haber Güncellenme Tarihi: 02.11.2021 20:58
https://www.kamuajans.com/
Borsa İstanbul BT Uzman Yardımcısı Alacak

Borsa İstanbul'dan yapılan açıklamaya göre, Borsa İstanbul, gelecek vizyonunu bilişim teknolojileriyle birleştiren, yeniliklere açık, yaşam boyu öğrenme anlayışını benimsemiş yeni çalışma arkadaşları arıyor.

Bu doğrultuda, Bilgi Teknolojileri Ana İş Grubu'na bağlı direktörlüklerinde çalışmak üzere "BT Uzman Yardımcısı" unvanında işe alımlar gerçekleştirilecek.

İşe alım sınavı için başvurular, 30 Haziran'a kadar "kariyer.borsaistanbul.com" üzerinden yapılabilecek.

ARANAN NİTELİKLER 

· Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

· Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

· Tecil edilmiş olsalar dahi kasten işlenen suçlar ile ağır hapis veya 6 aydan fazla hapis ya da affa uğramış olsalar bile zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanma, dolanlı iflas gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyeti kırıcı suçlardan ya da kaçakçılık, resmi ihale ve alım-satımlara fesat karıştırma, kara para aklama, devlet sırlarını açığa vurma suçlarından hükümlü bulunmamak,

· Sağlık durumu açısından görevini devamlı yapmasına engel olabilecek bir hali bulunmamak, (sağlık raporu giriş sınavının tüm aşamaları tamamlandıktan sonra talep edilecektir).

· Borsa İstanbul tarafından yapılacak araştırma sonucunda; tutum, davranış ve özgeçmişleri bakımından çalışmaya uygun bulunmak,

01/01/1994 ve sonrası doğumlu olmak,

· Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış, muaf veya en az 31 Aralık 2021 tarihine kadar tecilli olmak yada 25/06/2019 tarihinde kabul edilen 7179 Sayılı Kanun ile çıkarılan bedelli askerlikten yararlanacak olmak,

· Mezuniyet kriterlerine ilişkin; aşağıdaki tabloda belirtilen ve örgün öğrenim süresi en az 4 yıl olan lisans bölümlerinden mezun olmak veya 4. sınıflarında okuyor olup, 31 Ağustos 2021 tarihi itibariyla mezun olacak olmak, veya bu bölümlerin Türkiye de yetkili makamlarca tanınmış yabancı ülkelerdeki denklerinden mezun olmak.

SINAV

İşe alım sınavı, Genel Yetenek, İngilizce Yeterlilik ve Alan Bilgisi Sınavı olmak üzere üç aşamadan oluşmaktadır.

Alan Bilgisi Sınavı aşağıdaki konulara ait sorulardan oluşmaktadır;

§ Yazılım ve Programlama

§ İnternet ve Ağ Teknolojileri

§ İşletim Sistemleri ve Veri Tabanları

§ Bilgi Güvenliği

§ BT Proje Yönetimi

Sınav başvuru şartlarını sağlayan adaylar, sınav tarihi, sınav yeri ve diğer tüm teknik detaylar hakkında bilgilendirilecek olup, bu bilgilendirmeler adayların e-posta adreslerine mail olarak gönderilecektir. Bu nedenle e-posta adresleri aday tarafından kontrol edilmelidir. E-posta iletiminde doğabilecek aksaklıklardan adayın kendisi sorumludur.

Sınav başarı puanı sıralamasına göre uygun bulunan adaylar mükalatlara girmeye hak kazanacaktır.

Bunlar da ilginizi çekebilir

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.