Hava Durumu

Adalet Bakanlığı (Zabıt Katibi, Psikolog, Mübaşir, İKM İnfaz Koruma Memuru) Personel (Memur) Alımı İlanı Başvuru Sonuçları?

Adalet Bakanlığı personel alımları 2021 yılında zirve yapmış durumda. Art Arda yapılan personel alım ilanları şu aralar yoğunlaştı ve iş istihdamı bekleyen adaylar için önemli hale geldi. Tamamlanan başvurular sonrasında sıra Adalet Bakanlığı sınav tarihi ve yerlerinde. Adalet Bakalnlığı personel, işçi, memur alımları çeşitli aşamalardan oluşurken, kimi ilanlarda kura çekimi yapılmaktadır. 

Haber Giriş Tarihi: 02.11.2021 19:02
Haber Güncellenme Tarihi: 02.11.2021 21:02
https://www.kamuajans.com/
Adalet Bakanlığı (Zabıt Katibi, Psikolog, Mübaşir, İKM İnfaz Koruma Memuru) Personel (Memur) Alımı İlanı Başvuru Sonuçları?

Önemli Gelişme! Bir çok vatandaşın heyecanla beklediği Adalet Bakanlığı personel, memur alımı müjdesi geldi. 22 Şubat itibariyle resmi kurumlarca verilen haber sonrası, ilanın ne zaman yayınlanacağı araştırılmaya, merak edilmeye başlandı. Son dakika yapılan Adalet Bakanlığı personel alımı başvuru sonuçları ne zaman, son gelişmeler haberimizde.

Adalet Bakanlığı personel alımı 2021 dönem dönem yayınladığı ilanlara bir yenisini daha ekledi. Adalet Bakanı Gül, çeşitli branşlar için 13 bin 202 yeni personel alımı yapılacağını müjdeledi. Çeşitli kadrolarda vazifelendirmek üzere (İnfaz koruma memuru, mübaşir, zabıt katibi, psikolog) meslek grubundan alım yapılacak olan memur, personel alımı başvuru sonuçları soluksuz beklenmekte.

ADALET BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI BAŞVURU SONUÇLARI NE ZAMAN İLAN EDİLECEK?

Adalet Bakanlığ başvuru sonuçları ilgili adaylar tarafından büyük merakla beklenmekte. Nefeslerin tutulduğu başvuru sonuçları için 27 Mart haftasına kilitlenilmiş durumda. Geçen yıllarda açıklanan sonuçlar ile mukayese edilen sonuçlar için tahmin, 27 Mart haftası için yapılmakta. 

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül'ün bugün verdiği müjdeli haber şöyleydi; Gül, Telegram'dan yaptığı açıklamada, "Sevgili genç arkadaşlarım, personel alım ilanımız yayımlanıyor. İnfaz koruma memuru, mübaşir, zabıt katibi, psikolog gibi çeşitli kadrolara 13 bin 202 yeni personel alıyoruz. Adalet teşkilatımızı sizlerle güçlendireceğiz. Şimdiden hayırlı olsun." ifadelerini kullandı.

Adalet Bakanlığı ilanları yayınlanmaya başladı. Aşağıdaki bağlantılardan detaylara ulaşabilirsiniz...

- CTE 5358 Personel Alımı Başvuru Şekli, Şartları ve Tarihleri!

- Adalet Bakanlığı 5075 Personel (Zabıt Kâtibi, Mübaşir, Koruma Güvenlik Görevlisi, Şoför, Aşçı, Tercüman) Alımı! 

Sözleşmeli İcra Kâtipliği (657 SK. 4/B) Sınav İlanı: Başvurular e-Devlet üzerinden yapılacak olup, adaylar 23/02/2021 – 12/03/2021 tarihleri arasında saat 23:59:59’a kadar https://www.turkiye.gov.tr adresi üzerinden giriş yaparak, “Adalet Bakanlığı İş Başvurusu” ekranını kullanarak başvuruları gerçekleştireceklerdir. Şahsen veya posta yoluyla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. İlanın tümü için tıklayınız...

- Adalet Bakanlığı 237 Sözleşmeli Personel Alım İlanı: Adalet Bakanlığı 23 Şubat tarihinde yayınladığı ilana göre; Aşçı, Kaloriferci, Şoför, İstatistikçi, Koruma ve Güvenlik Görevlisi, Teknisyen, Tekniker, Mühendis kadrolarına toplamda 237 sözleşmeli personel alacak. Adaylar başvurularını 22/02/2021 - 12/03/2021 tarihleri arasında saat 23:59:59’a kadar https://www.turkiye.gov.tr adresi üzerinden giriş yaparak, e-Devlet üzerinde belirtilen takvimde aktif hale gelecek olan iş başvuru ekranını kullanarak gerçekleştireceklerdir. Şahsen veya posta yoluyla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. İLANIN TÜMÜ İÇİN TIKLAYINIZ

 Güvenlik soruşturması formu

Sağlık Beyanı Formu

Bunlar da ilginizi çekebilir

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.