Adalet Bakanı Gül Açıkladı! 13 Bin Yeni Alım! Adalet Bakanlığı Zabıt Katibi Başvuru Sonuçları Hangi Tarihte?

Zabıt katipleri KPSS puanı, uygulamalı sınav ve akabinde sözlü sınav neticesinde Adalet Bakanlığı kadrolarında yer alabilirler. Zabıt katibi olabilmek için en az lise mezunu olmak gerekiyor. Zabıt katibi nasıl olunur? Zabıt Katibi Uygulama ve Sözlü Sınavı ne zaman, son dönemlerin popüler meslekleri arasında yer alan Adalet Bakanlığında zabıt katibi olmak için son gelişmelere kilitlenen adaylar için gereken belgeler ile gereken genel şartları haberimiz detaylarında bulabilirsiniz. Zabıta Katibi 2021 alımı başvuru sonuçları beklenmekte.

İLANLAR 31.03.2021, 22:09 01.06.2021, 17:15
Adalet Bakanı Gül Açıkladı! 13 Bin Yeni Alım! Adalet Bakanlığı Zabıt Katibi Başvuru Sonuçları Hangi Tarihte?

Adalet Bakanlığında zabıt katibi olmak isteyenler başvuruların tamamlanması sonrası zabıt katibi alımı sonuç sürecini heyecanla araştırıyor ve merak ediyor. Haberimizde zabıt katibi alım ilanlarını takip eden ve bakanlığın ilgili çeşitli münhal kadrolarında yer almak isteyen adaylar için önemli (güncel) bilgileri derledik. Zabit_Katibi_Alimi ile alakalı tüm haberleri ve son dakika Zabit Katibi Alimi müjde ve gelişmeleri...

Zabıt katipliği son dönemlerde ülkemizde artan dava sayıları neticesinde sıkça araştırılır duruma gelmiştir. Zabıt katibi adaylarının uygulama sınavında, verilen metne sadık kalarak, yanlışsız olarak en az doksan kelime yazma şartı aranmakta. Uygulamalı sınavda başarılı olanlardan en fazla doğru kelime yazan adaydan başlanarak Adalet Bakanlığına alınacak zabıt katibi kadro sayısının 3 katı kadar aday sözlü sınava çağrılıyor. Sözlü sınavdan sonra sonuçlar ilan ediliyor. Adalet Bakanlığı'nın resmi internet sitesinde yayımlanacak ilanı dört gözle bekleyen, bu kadrolarda çalışmak isteyen birçok adayın gündeminde yer almaya başladı. Sınavlara da hazırlanmaya şimdiden hazırlanmaya başladılar bile. Zabıt Katibi alımı 2021 alımları için son dakika gelişmeleri...

Son dönemde; Resmi Gazete'de duyurulan farklı 4 ilana göre, Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğünce uygulamalı ve/veya sözlü sınav sonucuna göre 3 bin 605 sözleşmeli zabıt katibi, 700 sözleşmeli mübaşir, 625 sözleşmeli koruma ve güvenlik görevlisi, 110 sözleşmeli şoför, 25 sözleşmeli aşçı ve 10 sözleşmeli işaret dili tercümanı olmak üzere toplam 5 bin 75 personel alımı yapılacak. Zabıt katibi 2021 alımları için son başvuru tarihi 12 Mart 2021.

Adalet Bakanlığı Zabıt Katibi Başvuru Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Zabıt katibi başvuru sonucu henüz açıklanmadı fakat ne zaman açıklanacağına dair çeşitli öngörülerde bulunulmakta. Tahminler nisanın ilk haftası açıklanacağı yönünde. Adalet Bakanlığı zabıt katibi alımı başvuru sonuçları 2021 ile alakalı son dakika gelişmeler oldukça haberimizde siz değerli okurlarımızla paylaşacağız.

CTE Zabıt Katibi Uygulama ve Sözlü Sınavı Ne Zaman?

Adaylar CTE katip alımı başvuru süreci için Adalet Komisyonu Başkanlıklarından veya Bakanlık internet sitesinden alım yapacaklar başvuru formunu doldurarak, öğrenim belgesi ve sınav sonuç belgesinin aslı veya noter onaylı sureti ya da komisyon başkanlığınca onaylı örneği ile beraber son olarak son başvuru günü mesai bitimine kadar sınavı yapacak adalet komisyonu başkanlığına başvurdu. Başvuru sonuçlarının ne zaman açıklanacağına dair net bilgi paylaşılmadı. Başvurusu kabul edilen katip adayları 22 Şubat 2021'de uygulamalı sınava ve akabinde 31 Mart'ta başlayacak sözlü sınavlara çağrılacaklar.

E-DEVLET ADALET BAKANLIĞI BAŞVURU EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ.

BAKAN GÜL AÇIKLADI: 13 BİN 202 YENİ PERSONEL ALIMI YAPILACAK

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, çeşitli kadrolarda görevlendirilmek üzere 13 bin 202 yeni personel alımı yapılacağını bildirdi. Gül, Telegram'dan yaptığı açıklamada, "Sevgili genç arkadaşlarım, personel alım ilanımız yayımlanıyor. İnfaz koruma memuru, mübaşir, zabıt katibi, psikolog gibi çeşitli kadrolara 13 bin 202 yeni personel alıyoruz. Adalet teşkilatımızı sizlerle güçlendireceğiz. Şimdiden hayırlı olsun." ifadelerini kullandı.

GENEL BİLGİLER

Özel şartlar:

A- Ceza infaz kurumu kâtipliği kadrolarına başvurabilmek için;

1- Fakülte veya yüksekokulların bilgisayar bölümü, adalet meslek yüksekokulu veya meslek yüksekokullarının adalet, adalet ön lisans veya ceza infaz ve güvenlik hizmetleri programı, lise veya meslek liselerinin adalet alanı ve ilgili mevzuat uyarınca bunlara denkliği kabul edilen program veya alanları ile diğer lise ve dengi okulların bilgisayar veya bilişim teknolojileri alanlarından mezun olmak, (Bu maddede sayılan öğretim kurumlarından mezun olanlardan daktilo veya bilgisayar sertifikası istenmeyecektir.)

2- Yukarıda sayılanlar dışında, en az lise veya dengi okul mezunu olup, daktilo ya da bilgisayar dersini başarıyla tamamladığını belgelemek veya son başvuru tarihi itibarıyla Millî Eğitim Bakanlığınca onaylı veya kamu kurum ve kuruluşlarınca düzenlenen kurslar sonucu verilen daktilo ya da bilgisayar sertifikasına sahip olmak. (Örgün eğitim yoluyla verilen bilgisayar ya da daktilografi dersini başarıyla tamamladığını resmi olarak belgeleyenlerden daktilo veya bilgisayar sertifikası istenmeyecektir.)

3- Uygulamalı sınavdan en az bir hafta önce Bakanlık internet sitesinde ilan edilecek yazılı metinler arasından, sınav sırasında her bir grup için ilgisine göre sınav kurulu veya komisyon tarafından kura yöntemiyle belirlenerek adaylara verilen ya da UYAP sistemi üzerinden otomatik olarak seçilerek elektronik ortamda gönderilen bir metinden bilgisayar ile üç dakikada yanlışsız ve tekrarsız en az doksan kelime yazmak,

Ceza infaz kurumu kâtipliği uygulama sınav tarihi:

22.02.2021 tarihinde adayların daktilo veya bilgisayar ile vuruş hesabı yapılmadan üç dakikada yanlışsız olarak en az doksan kelime yazıp yazmadıklarının tespiti için uygulama sınavı yapılacaktır. Belirtilen günde uygulama sınavının bitirilememesi halinde takip eden günlerde sınava devam edilecektir. Ceza İnfaz Kurumu Kâtipliği uygulama sınavında kullanılacak sınav metinleri uygulama sınavından en az bir hafta önce Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü resmi internet sitesinde ilân edilecektir.

Sözlü sınav konuları:

a) İlgilinin atanacağı kadronun gerektirdiği mesleki bilgi (40 puan), b) Atatürk ilkeleri ve inkılâp tarihi (20 puan), c) Genel kültür (20 puan), d) Bir konuyu kavrama ve ifade yeteneği (20 puan), konularından oluşmaktadır. Adayın sözlü sınavda başarılı sayılabilmesi için 100 tam puan üzerinden en az 70 puan alması gerekecektir.

Zabıt Katibi kaç saat çalışır?

1 Haziran itibari ile normalleşmeye yönelik atılan adımlar sonucunda mesai saatlerimiz 09:00 ile 17:30 arasında olmaktaydı. Her zaman olduğu gibi 8,30 saatlik bir mesai dilimi mevcut idi. 24 Eylül tarihi itibari ile İstanbul Valiliği duyurusu ile mesai saatlerinde yeniden bir düzenleme oldu.

İlanın tümü için tıklayınız

Yorumlar (32)
gül 5 ay önce
uygulamalı sınav yapıldıysa başvuru tarihi neden 12 mart deniyor şubatta yapılmış katiplik için sınav biz ne için başvurduk o halde anlamıyorum
gül 4 ay önce
ANLADIM TŞK EDERİM
ceren 5 ay önce
cte ile zabit aynı değil şubatta ctenin sınavı yapıldı
tuğba 5 ay önce
arkadaşlar ceza evi katipliği sınavı uygulamalı sınavı oldu zabıt katipliği uygulamalı sınavı daha olmadı tarihi belli değil yaptığınız başvuru zabıt katipliğineydi
hsyn 5 ay önce
aynen ben de anlamadım. sınav olacak sanıyorum. bilgi aldınız mı?
gül 5 ay önce
uygulamalı sınav yapıldıysa başvuru tarihi neden 12 mart deniyor şubatta yapılmış katiplik için sınav biz ne için başvurduk o halde anlamıyorum
Umut 7 ay önce
Başvurular E Devletten Nasıl Yapılıyor Bilgisi olan ayrıntılı bir şekilde bilgi verebilirse sevinirim
akif altın 7 ay önce
Merhabalar , lise diplomam var fakat adalet son sınıfım ve 4 dersim kaldı, kpss ön lisans düzeyinde girdim. Adalet komisyon başkanlığını telefonla aradığımda başvuru yapamayacağımı diplomamın lise kpss puanımın ön lisans olduğunu söylüyorlar. Ama yüz yüze görüşen arkadaşlarıma da gire bileceğini söylemişler. Bu hususta net bilgisi olan var mı acaba ?
cccc 7 ay önce
girebilirsin. sadece mülakata kadar mezun olman şart
burak 7 ay önce
Başvurular Nereye yapılıyor bileniniz var mı
Umut 7 ay önce
Hocam ayrıntılı bir bilgi verebilir misin @akif Tam olarak nasıl yapacağım hangi bölümden
akif 7 ay önce
e devletten
İlker Turan 7 ay önce
Tam Benlik Bir bölüm aslında.Klavyedede çok hızlıyım.bilgisayar bölümüde mezunuyum ama herhangi bir KPSS türünden 2020 Puan Türü en az 70 mi olması gerekiyor.62 Aldım Ön Lisans Keşke 60'la alsalardı.
refik 8 ay önce
ben temel bilgi teknolojileri 1 dersini başarıyla tamamladım. bu sayılır mı acaba bilgisayar dersi için ?
Berk 8 ay önce
Üniversite veye Önlisansta Bilgisayar dersinden geçtiysen notr transkribiyle oluyor
memur 8 ay önce
kpss 2018 mağduru lütfen bi an önce alım yapın daha fazla beklemek istemiyoruz katippp
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
33
açık
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Adana Demirspor 0 0
2. Alanyaspor 0 0
3. Altay 0 0
4. Antalyaspor 0 0
5. Beşiktaş 0 0
6. Karagümrük 0 0
7. Fenerbahçe 0 0
8. Galatasaray 0 0
9. Gaziantep FK 0 0
10. Giresunspor 0 0
11. Göztepe 0 0
12. Hatayspor 0 0
13. Başakşehir 0 0
14. Kasımpaşa 0 0
15. Kayserispor 0 0
16. Konyaspor 0 0
17. Rizespor 0 0
18. Sivasspor 0 0
19. Trabzonspor 0 0
20. Malatyaspor 0 0
Takımlar O P
1. Adanaspor 0 0
2. Altınordu 0 0
3. Ankara Keçiörengücü 0 0
4. Ankaragücü 0 0
5. Erzurumspor 0 0
6. Balıkesirspor 0 0
7. Bandırmaspor 0 0
8. Boluspor 0 0
9. Bursaspor 0 0
10. Denizlispor 0 0
11. Eyüpspor 0 0
12. Gençlerbirliği 0 0
13. Kocaelispor 0 0
14. Manisa FK 0 0
15. Menemenspor 0 0
16. Samsunspor 0 0
17. Tuzlaspor 0 0
18. Ümraniye 0 0
19. İstanbulspor 0 0
Takımlar O P
1. Arsenal 0 0
2. Aston Villa 0 0
3. Brentford 0 0
4. Brighton 0 0
5. Burnley 0 0
6. Chelsea 0 0
7. Crystal Palace 0 0
8. Everton 0 0
9. Leeds United 0 0
10. Leicester City 0 0
11. Liverpool 0 0
12. Man City 0 0
13. M. United 0 0
14. Newcastle 0 0
15. Norwich City 0 0
16. Southampton 0 0
17. Tottenham 0 0
18. Watford 0 0
19. West Ham 0 0
20. Wolverhampton 0 0
Takımlar O P
1. Deportivo Alaves 0 0
2. Athletic Bilbao 0 0
3. Atletico Madrid 0 0
4. Barcelona 0 0
5. Cádiz 0 0
6. Celta de Vigo 0 0
7. Elche 0 0
8. Espanyol 0 0
9. Getafe 0 0
10. Granada 0 0
11. Levante 0 0
12. Mallorca 0 0
13. Osasuna 0 0
14. Rayo Vallecano 0 0
15. Real Betis 0 0
16. Real Madrid 0 0
17. Real Sociedad 0 0
18. Sevilla 0 0
19. Valencia 0 0
20. Villarreal 0 0