KamuAjans.Com-MEB, il içi tayinleri için başvuru ekranı MEBBİS üzerinden açıldı.Milli Eğitim Bakanlığı(MEB), yaz dönemi il içi yer değiştirme takvimi işlemeye devam ediyor. Bakanlık, takvime göre bugün MEBBİS üzerinden tercihleri almaya başlayacak.

İl içerisinde yer değiştirmek isteyen öğretmenler, kılavuzdaki şartları taşımak kaydı ile okul/kurum değiştirmek için tercih yapabilecek.

İL İÇİ YER DEĞİŞTİRME BAŞVURU EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ

İl milli eğitim müdürlükleri il içi öğretmen ihtiyaç listelerini açıklayacaklar. Öğretmenler de boş kadro bulunan okullara tercih yapacaklar. Başvurular MEBBİS üzerinden yapılacak.

İL İÇİ ÖĞRETMEN İHTİYAÇ LİSTESİNİ AÇIKLAYAN İLLER İÇİN TIKLAYINIZ

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan (MEB) yapılan duyuruya göre, başvurularda ‘Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği’ne göre işlem yapılacak. Zorunlu çalışma yükümlülüğü olmayan, bu yükümlülüğü tamamlayan, zorunlu çalışma yükümlüsü olanlar veya bu yükümlülükten muaf tutulanlar ile sağlık ve eş durumu mazereti sebebiyle zorunlu çalışma yükümlülüğü ertelenecek öğretmenler, 30 Eylül itibarıyla bulundukları eğitim kurumunda en az 3 yıllık çalışma süresini tamamlayanlar, il içinde yer değiştirme isteğinde bulunabilecek.

İl içi yer değişikliğine başvuracak öğretmenlerin hizmet puanları 26 Mayıs tarihi dikkate alınarak belirlenecek. Öğretmenler başvurularında en çok 40 eğitim kurumunu tercih edebilecek. İl içi yer değiştirme başvuruları 22-26 Mayıs arasında alınacak. Atamalar valilikler tarafından 6 Haziran’a kadar sonuçlandırılacak ve ataması yapılanların ilişik kesme işlemleri 12 Haziran’dan itibaren başlatılacak.