Kamuajans.com - Milli Eğitim Bakanlığının açıkladığı il içi atama takvimine göre Öğretmenlerin 2017 İl İçi Yer Değiştirme Başvuruları 22 Mayıs Pazartesi günü başlıyor.

Erdoğan: "Başöğretmenlik sınavında 66 bin 422 öğretmenimiz başarılı oldu" Erdoğan: "Başöğretmenlik sınavında 66 bin 422 öğretmenimiz başarılı oldu"
Kamuajans.com - İl milli eğitim müdürlükleri il içi öğretmen ihtiyaç listelerini açıklayacaklar. Öğretmenler de boş kadro bulunan okullara tercih yapacaklar. Başvurular MEBBİS üzerinden yapılacak.

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan (MEB) yapılan duyuruya göre, başvurularda ‘Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği’ne göre işlem yapılacak. Zorunlu çalışma yükümlülüğü olmayan, bu yükümlülüğü tamamlayan, zorunlu çalışma yükümlüsü olanlar veya bu yükümlülükten muaf tutulanlar ile sağlık ve eş durumu mazereti sebebiyle zorunlu çalışma yükümlülüğü ertelenecek öğretmenler, 30 Eylül itibarıyla bulundukları eğitim kurumunda en az 3 yıllık çalışma süresini tamamlayanlar, il içinde yer değiştirme isteğinde bulunabilecek.

İl içi yer değişikliğine başvuracak öğretmenlerin hizmet puanları 26 Mayıs tarihi dikkate alınarak belirlenecek. Öğretmenler başvurularında en çok 40 eğitim kurumunu tercih edebilecek. İl içi yer değiştirme başvuruları 22-26 Mayıs arasında alınacak.

Atamalar valilikler tarafından 6 Haziran’a kadar sonuçlandırılacak ve ataması yapılanların ilişik kesme işlemleri 12 Haziran’dan itibaren başlatılacak.