İçişleri Bakanlığınca yayınlanan ilana göre; Kaymakam alımı gerçekleştirilecektir. Başvuruda bulunmak isteyen Kaymakam adayları başvurularını, 19-25 Eylül 2019 tarihleri arasında herhangi bir ÖSYM başvuru merkezinden veya https://ais.osym.gov.tr internet adresinden yapıldı ve sınav ücretini yatırarak başvurularını tamamlayan Kaymakam adayları sınav tarihini beklemeye başlamıştı. Kaymakamlık sınavı 09 Kasım 2019 tarihinde Ankara'da yapıldı. 2019 İçişleri Bakanlığı Kaymakam Adaylığı Giriş Sınavı Sonuçları AÇIKLANDI.

KPSS SONUCU NE ZAMAN AÇIKLANACAK? Sonuçlar ne zaman belli olacak? KPSS SONUCU NE ZAMAN AÇIKLANACAK? Sonuçlar ne zaman belli olacak?

T.C. İçişleri Bakanlığı Mülki İdare Amirliği Hizmetleri Sınıfına kaymakam adayı alınacaktır. İçişleri Bakanlığı geçtiğimiz günlerde 100 Kaymakam alımı yapacağını ilan etmiş ve akabinde başvuru süreci tamamlandı. 100 kaymakam adayı alımı için 9 Kasım 2019'da saat 10:15'te Ankara'da sınav gerçekleştirildi. Kaymakamlık sınav sürecinin sona ermesiyle birlikte sonuçların ne zaman açıklanacağı konusu araştırılıyor.


KAYMAKAMLIK SINAV SONUÇLARI AÇIKLANDI

Adaylar sınav sonuçlarını ÖSYM’nin "https://sonuc.osym.gov.tr" internet adresinden T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleri ile öğrenebilecek. İnternet sayfasında ilan edilen sonuç bilgileri adaylara tebliğ hükmünde olacak. Kaymakamlık sınavı sonuçları 4 Aralık 2019 tarihinde belli oldu.

KAYMAKAMLIK SINAV SORULARI VE CEVAPLARI NE ZAMAN YAYINLANACAK?

Sınava başvuran adaylar, Temel Soru Kitapçığı diziliminde verilen sınav sorularının tamamına 11 Kasım 2019 tarihinde saat 14.15’ten itibaren ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile 10 gün süreyle erişebileceklerdir.