KamuAjans.Com - Bir zamanların en ünlü türkücüleri arasında yer alan dizi ve filmlerde başrol oynayan İbrahim Erkan geçtiğimiz günlerde evinin otoparkında baygın halde bulunmuştu. Saatlerce öyle kaldıktan sonra otopark görevlisi tarafından fark edilen İbrahim Erkal apar topar hastaneye kaldırılmıştı.

 Evinin otoparkında yarı baygın olarak otopark görevlisi tarafından bulunan ve çağırılan ambulans ile apar topar hastaneye kaldırılan İbrahim Erkal için hergün ölüm haberleri yapılıyordu. Geçtiğimiz günlerde bu haberlerin asılsız olduğu hastane yönetimi tarafından yapılan açıklama kesinleşmişti.

İbrahim Erkal'ın eşinin açıklamalarına göre herhangi bir sağlık sorunun olmadığı 50 yaşındaki Sanatçının sağlıklı bir yaşam sürdüğü yönündeydi. Doktorların yaptıkları inceleme sonrası beyin kanaması teşhisi koyulduğu ve İbrahim Erkal'ın sürecin yaşanmasından çok sonra farkedilmesinden dolayı durumun tehlikeli olduğu açıklanmıştı.

1 aya yakın bir süredir yaşam mücadelesine devam eden İbrahim Erkal'ın resmi hesabından birkaç gün önce yapılan açıklama şok etkisi yaratmıştı. Ajansların son dakika olarak geçtiği haberde İBRAHİM ERKAL YAŞAM MÜCADELESİNİ KAYBETTİ olarak geçmişti.

Ve İbrahim Erkal'dan üzücü haber bu kez gerçekten geldi. Beyin ölümü gerçekleşen İbrahim Erkal vefat etti. Erkal'ın cenazesi, yaşamını yitirdiği Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesinden alınarak, Yenibosna'daki Adli Tıp Kurumuna getirildi. Burada gereken işlemler yapıldıktan sonra Erkal'ın cenazesi, ailesine teslim edildi.

Şarkıcının eşinin amcası da olan Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün, "Otoparkta düştüğü için bu tip vakalar mutlaka kanunlarımız gereğince Adli Tıpa gelmek zorundadır. Başka bir değerlendirme olmaması gerekir. Adli Tıpta hemen gereği yapıldı. Zor bir şey... İki çocuğu vardı. Üçüncüsü olduktan 10 gün sonra beyin kanaması geçirdi. Şimdi 41 günlük bebeği var. Kolay değil." dedi.

Hasan Akgün, Erkal için 13 Mayıs 2017 tarihinde öğle vakti Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Camisi'nde cenaze töreni düzenleneceğini söyledi.

Erzurumlular Kültür, Eğitim ve Yardımlaşma Vakfı Başkanı Süha Dengizek de şarkıcının vefatından duydukları üzüntüyü dile getirerek, Erkal'ı yarın son yolculuğuna uğurlayacaklarını kaydetti.