Kamuajans.com - Türkiye Kamu Sen ve Türk Eğitim Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, MEB'de açıkta bekleyen 7 bin kişi hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Eğitim Bir Sen öğretmen maaşlarını açıkladı... Eğitim Bir Sen öğretmen maaşlarını açıkladı...
Kamuajans.com - MEB'de açıkta bekleyen 7 bin kişinin sosyal çevre araştırmasının referandumdan önce bittiğini, iadelerin referandumdan sonra yapılacağının söylendiğini beklirten Türkiye Kamu Sen ve Türk Eğitim Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, bunların içinde ayrıca yargı tarafından kovuşturmaya yer olmadığına dair karar verilen yüzlerce kişinin de bulunduğunu ifade ederken ''Gecikme nedendir?'' diye sordu.

Sosyal çevre araştırması sonucunda, FETÖ ile bağlantısı olmadığı anlaşılan bir çok kişinin bulunduğunu söyleyen İsmail Koncuk, ''Öyleyse iadeler niye gecikmektedir?'' diye sordu.

Sonucun Sn Yılmaz'ın önünde olduğunun bilindiğini imzalamamasının anlaşılır bir durum olmadığını sözlerine ekleyen İsmail Koncuk, gerçekte GETÖ ile ilgisi olmayanların aylardır beklediğini ifade etti.


Sn Yılmaz'ın yargı kararları ve araştırma sonuçlarına güvenmesi gerektiğine vurgu yapan İsmail Koncuk, ''bunca araştırmaya rağmen, boşuna beklemek anlamsız olduğu kadar yıpratıcıdır.'' dedi.

İsmail Koncuk açıklamalarının sonunda ''SnYılmaz'a yakışan ciddi araştırmalara dayanan bu sonuçlara saygı duyarak,bir an önce imzalamak ve bir çok kişinin ıstırabına son vermektir.'' dedi.

İSMAİL KONCUK'UN AÇIKLAMALARI

MEB'de açıkta bekleyen 7 bin kişiye sosyal çevre araştırması referandumdan önce bitmiş, iadelerin referandumdan sonra olacağı söylenmişti.

Bunların içinde ayrıca yargı tarafından kovuşturmaya yer olmadığına dair karar verilen yüzlerce kişi de bulunmaktadır.Gecikme nedendir?

Sosyal çevre araştırması sonucunda, Fetö ile bağlantısı olmadığı anlaşılan bir çok kişi bulunmaktadır.Öyleyse iadeler niye gecikmektedir?

Sonucun Sn Yılmaz'ın önünde olduğu bilinmektedir.İmzalanmaması anlaşılır değildir.GerçekteFetö ile ilgisi olmayanlar aylardır beklemektedir.

Sn Yılmaz yargı kararları ve araştırma sonuçlarına güvenmelidir.Bunca araştırmaya rağmen, boşunabeklemek anlamsız olduğu kadar yıpratıcıdır.

SnYılmaz'a yakışan ciddi araştırmalara dayanan bu sonuçlara saygı duyarak,bir an önce imzalamak ve bir çok kişinin ıstırabına son vermektir.

KamuAjans.com - Özel Haber