Hürriyetçi Eğitim Sen Kurucu Genel Sekreteri Ali İhsan Hasanpaşaoğlu, kimliği henüz belli olmayan bir grup tarafından saldırıya uğradı.

Daha önce MHP Genel Başkanı Devlet Bahçelinin hedefine koyduğu isimlerden olan Hürriyetçi Eğitim Sen Kurucu Genel Sekreteri Ali İhsan Hasanpaşaoğlu saldırıya uğradı. 

Türkiye KAMU-SENe bağlı Türk Eğitim-Senli oldukları dönemde MHP Genel Başkanı Devlet Bahçelinin baskısıyla sendika başkanlığına adaylıkları engellenen isimlerden biri olan Ali İhsan Hasanpaşaoğlu, Üsküdarda kar maskeli beş kişi tarafından saldırıya uğradı.

Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yapılan ilk müdahalede Hasanpaşaoğlunun kafasına dikiş atıldı.

ALİ İHSAN HASANPAŞAOĞLU’UNDAN AÇIKLAMA

Hürriyetçi Eğitim Sen Kurucu Genel Sekreteri Ali İhsan Hasanpaşaoğlu Yeniçağ’a yaptığı açıklamada, “Bu çağdışı saldırılarla bizi mücadelemizden ve sendikal yürüyüşümüzden vazgeçireceğini sananlar yanılmaktadır. Kaldığımız yerden yılmadan yorulmadan devam edeceğiz.” dedi

Bakan Varank: Erdoğan 'Bu böyle olmaz, asgari ücrete zam yapmamız lazım' dedi Bakan Varank: Erdoğan 'Bu böyle olmaz, asgari ücrete zam yapmamız lazım' dedi

HÜRRİYETÇİ EĞİTİM-SENDEN AÇIKLAMA: NEFRETLE KINIYORUZ 

Faliyete henüz yeni başlayan Hürriyetçi Eğitim-Sen, kurucuları arasında yer alan Ali İhsan Hasanpaşaoğluna yapılan saldırıyı kınadı.

Yapılan basın açıklamasında, "Saldırganları ve arkasındaki azmettiricileri bir an önce yakalayıp Türk adaletinin karşısına çıkarılmasını yetkililerden ivedilikle talep ediyoruz!" denildi.

İşte o basın açıklaması: 

NEFRETLE KINIYORUZ

"Son dönemde sendika yöneticilerine karşı baskı ve şiddet olaylarına bir yenisi daha eklenmiştir. 

Hürriyetçi Eğitim Sen kurulduktan bir gün sonra 21 Aralık Salı yani bugün, Genel Sekreterimiz Ali İhsan Hasanpaşaoğlu okul çıkışında kar maskeli  4-5 kişilik eli sopalı bir grubun kalleşçe saldırısına uğramıştır. Yapılan saldırıyı nefretle kınıyoruz. 

Bu saldırı sadece bir eğitim çalışanına bir sendika yöneticisine değil tüm eğitim çalışanlarına ve hak ve emek mücadelesine karşı yapılmıştır. Türk sendikacılığının hangi zihniyetle karşı karşıya olduğu ortadadır.  Sendika başkanlığı makamlarını korumak için üç maymunu oynayanlara, şiddete ortak olanlara yazıklar olsun!

Çıktığımız yoldan geri adım atacağımızı düşünüyorlarsa yanılıyorlar!

Hür sendikacılık anlayışıyla eğitim çalışanlarının hak ve hukuklarını korumak için tüm gücümüzle mücadeleye devam edeceğiz! Eğitim çalışanlarının bu zihniyete gereken cevabı vereceğine inancımız tamdır.

Bu ülkenin yönetiminden sorumlu tüm makam ve şahıslara bir çağrıda bulunuyoruz bu menfur saldırıyı gerçekleştiren saldırganları ve arkasındaki azmettiricileri bir an önce yakalayıp Türk adaletinin karşısına çıkarılmasını yetkililerden ivedilikle talep ediyoruz! 

"Meydan okuyoruz,  Meydanı boş bırakmayacağız. Hür sendikacılık mevzilerini terk etmeyeceğiz."

Levent Kuruoğlu
Hürriyetçi Eğitim Sen 
Kurucu Genel Başkanı"

AKŞENER İLE FOTOĞRAFI OLAN NE KADAR SENDİKA BAŞKANI VARSA BASKIYLA ADAY OLMALARINI ENGELLE...

KRT TV Genel Müdürü usta Gazeteci Adnan Bulut, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Hasanpaşaoğluna yapılan saldırıya tepki gösterdi.