İstanbul 2. Nolu Başkan Adayı Av.Cavit TATLI katıldığı bir televizyon programında Hukuk Mezunu Memurların Avukatlık Stajı ile alakalı açıklamada bulundu.

İstanbul 2.Nolu Baro Kurucu Üyesi ve  Başkan Adayı Hukukçular Derneği eski başkanı Av. Cavit TATLI katıldığı bir televizyon programında hukuk mezunu memurların avukatlık stajı sorununa değindi. Belirli bir maaşla geçinen  ve birikimi olmayan memurların görevlerini bırakarak  avukatlık stajıni yapamadıklarini ifade etti. 

Unvanlı Görevlere GİH Sınıfından Atama Yapılmasının Önünü Açtık Unvanlı Görevlere GİH Sınıfından Atama Yapılmasının Önünü Açtık

Adalet Bakanlığı Yargı Reformu Stratejisinde de konunun yer aldığını ifade eden Av.Cavit TATLI kendileri tarafından Adalet Bakanlığına sunulan raporda söz konusu soruna yönelik çözüm önerilerinin bulunduğunu belirtti.

Memurların görevleri ile birlikte  kamu kurumlarındaki hukuk birimlerinde  stajlarini yapmalarına imkan tanıyacak bir düzenlemenin gelmesini beklediklerini ifade etti. 

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Av. Metin Feyzioglu da sosyal medyadan yaptığı açıklamada memurların staj sorununa çözüm getirilmesi gerektiğini belirtmişti.