PTT şubelerinin mesai saatleri içinde her gün yüz binlerce kişiye hizmet veriliyor. PTT'nin açılış/ kapanış saatleri bilgisini haberimizden öğrenebilirsiniz. Koronavirüs nedeniyle Haziran ayı boyunca geçerli Kontrollü Normalleşme sürecine geçtik. Haziran Ayı Normalleşmede 2021 PTT çalışma saatleri ile hafta içi, hafta sonu Cumartesi ve Pazar günü PTT şubeleri saat kaça kadar açık sorusuna cevap bulacaksınız.

PTT şubeleri son zamanlarda yaşanan yoğunluklar ve sosyal mesafe kuralının hiçe sayılması gibi konularla gündeme gelmişti. PTT işlemlerini halletmek isteyen vatandaşlar yola koyulmadan önce PTT çalışma saatleri ile ilgili arama motorunda bu bilgiyi arıyor. Hafta içi ve hafta sonu çalışma saatlerine göre PTT açılış kapanış saati!

PTT Şubeleri Kaçta Açılıyor, Kaçta Kapanıyor?

Genelgedeki ilgili madde ise şöyle:

Kademeli normalleşme döneminin ikinci etabında; Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma ve Cumartesi günleri 22.00 - ­05.00 saatleri arasında; Pazar günleri ise Cumartesi günü saat 22.00’den başlayıp Pazar gününün tamamını kapsayacak ve Pazartesi günü saat 05.00’te tamamlanacak şekilde sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacaktır.

Genelgeye göre PTT çalışanları ve görevlileri de sokak kısıtlamasından muaf tutuldu. Böylece kargo firmaları belirlenen süre ve saatlerde açık olmaya devam ediyor. PTT kargo hafta sonu sadece cumartesi günleri dağıtım yapıyor. Pazar günleri ise çalışmıyor.

SİZE EN YAKIN PTT ŞUBESİNİ VE ÇALIŞMA SAATLERİNİ ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYINIZ

PTT Genel Müdürlüğü, Şehit Teğmen Kalmaz Caddesi No:2 06101 Ulus / ANKARA adresinde bulunmaktadır.

2020 Sınav Görevine Gitmeyen Eğitimci (Öğretmen) Ne Ceza Alır? Sınav Görevine Gitmeme Cezası Nedir? 2020 Sınav Görevine Gitmeyen Eğitimci (Öğretmen) Ne Ceza Alır? Sınav Görevine Gitmeme Cezası Nedir?

444 1 788 numaralı telefonla ve [email protected] adresinden ulaşabilirsiniz.