Koronavirüs tedbirleri kapsamında bir uzaktan eğitim bir yüz yüze eğitim şeklinde yürütülen eğitim sisteminde son olarak artan vaka ve vefat sayıları nedeniyle tüm sınıflarda uzaktan eğitime devam edileceği açıklanmıştı. Bu açıklamanın üzerinden çok geçmeden İçişleri Bakanlığı 1 Haziran 2021 tarihinde yayınladığı Haziran Ayı Normalleşme Tedbirleri konulu Genelge ile okulların durumu tekrar gözden geçirildi.

Milyonlarca veli, öğrenci ve öğretmenin gözü kulağı yetkililerden gelecek haberdeydi. Nihayet İçişleri Bakanlığı, Haziran Ayı Normalleşme Tedbirleri konulu Genelgeyi 1 Haziran 2021 tarihinde yayınladı. Genelge yayınlanır yayınlanmaz, herkes eğitimin uzaktan eğitim mi yoksa yüz yüze eğitim şeklinde mi devam edeceğini araştırdı.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un okulların 2 Temmuz'a kadar açık olabileceğini açıklamasının ardından, en son uzaktan eğitim şeklinde devam eden eğitimin daha ne kadar bu şekilde devam edeceğini herkes merak ediyordu.

Haziran Ayı Normalleşme Sürecinde Sokağa Çıkma Kısıtlamasından Muaf Yerler ve Kişiler Haziran Ayı Normalleşme Sürecinde Sokağa Çıkma Kısıtlamasından Muaf Yerler ve Kişiler

İçişleri Bakanlığı'nın Haziran Ayı Normalleşme Tedbirleri konulu Genelgeyi açıklanmasının ardından anaokulları, kreşler, özel okullar, dersanelerle ilgili durum merak ediliyor. Koronavirüs tedbirleri kapsamında eğitim - öğretim ile ilgili dinamik bir şekilde yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor.

Genelgede yer alan detay şöyle:

EĞİTİM - ÖĞRETİM FAALİYETLERİ

Halihazırda faaliyetlerine devam etmekte olan kreşler ve anaokulları kademeli normalleşmenin ikinci etabında da faaliyetlerine devam edecek olup diğer tüm okul ve sınıf seviyeleri için Milli Eğitim Bakanlığı'nca kamuoyuna duyurulduğu şekilde uygulama sürdürülecektir.

MEB SON DAKİKA AÇIKLAMASI;