Eczaneler son yaşadığımız dönemde önemini gittikçe arttırdılar. Eczanelerin açılış ve kapanış saatleri insanlar tarafından bilinmesi gereken ve lazım olan bir bilgi olduğu kadar bulunduğumuz semtte nöbetçi eczanelerin hangilerinin olduğu bilgisi de kimi zaman acil bir bilgi haline gelebiliyor. İstanbul, Ankara ve İzmir'de bulunan nöbetçi eczaneleri öğrenme ekranlarına haberimizde ulaşabilirsiniz.

Sağlık sektörünün önemli parçası olan eczaneler ilaç temininde büyük rol üstleniyor. Açılış ve kapanış saatleri belirli bir düzende olan eczaneler acil ihtiyaçlar doğrultusunda nöbetçi eczane ihtiyacı karşılıyor. İhtiyaç halinde anında nöbetçi eczane bulabilirsiniz. Ama nasıl? Haberimizi incelemenizi tavsiye ederiz.Eczanelerin mesai saatleri dışında görevini yerine getiren eczaneler nöbetçi eczanelerdir. Özellikle acil durumlarda imdada yetişen nöbetçi eczanelerin mesai saatleri merak ediliyor.

Acil olan ya da olmayan her türlü ilaç ihtiyacımızı karşıladığımız eczanelerin önemi büyük. Vatandaşlar, eczanelere her ihtiyaç duyduğunda ulaşabilmek için mesai saatlerinin nasıl olduğunu merak ediyor.

Online olarak konumları ve takipleri yapılabilen eczanelerin çalışma saatlerini detayda bulabilirsiniz. 5 yıllık Eczacılık Fakültesi mezunu bireyler eczane açma yetkisine sahipler. Eczanelerin hepsi belirli saatler içinde açıkken, kapalı olduğu saatlerde o ilçede geçerli değişen nöbet sistemi mevcuttur. Eczane çalışma saatler ve nöbetçi eczane bilgileri haberimizde...Eczanelerin çalışma saatleri merak edilen konulardan oluyor. Sağlık Bakanlığına bağlı kurumlar olan eczaneler çok hayati bir fonksiyona sahipler. Eczaneler ilaçların tedarik edilip doktorların reçeteleri doğrultusunda hastalara satıldığı yerler olduğu kadar farklı medikal ürünlere de ulaşılabilecek güvenilir işletmeler olarak bilinir. 

Türkiye nüfusunun büyük çoğunluğu barındıran 3 büyük şehrimizin nöbetçi eczane ekranlarına aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz. Haberdeki iller zaman içinde çoğalacaktır.

İstanbul Nöbetçi Ezcane Öğrenme Ekranına gitmek için tıklayınız

Ankara Nöbetçi Ezcane Öğrenme Ekranına gitmek için tıklayınız

İzmir Nöbetçi Ezcane Öğrenme Ekranına gitmek için tıklayınız

Ortalama Kız Çocuk, Erkek Çocuk Boy Kilo Cetveli! Çocukların Yaşlarına Göre Boy, Kilo Değerleri Ne Olmalıdır? Ortalama Kız Çocuk, Erkek Çocuk Boy Kilo Cetveli! Çocukların Yaşlarına Göre Boy, Kilo Değerleri Ne Olmalıdır?

Eczaneler kaçta açılıyor kaçta kapanıyor?

COVID-19 kapsamında eczaneler sabah 09.00'da açılıp saat 19.00'da kapanıyor. Eczanelerin açılış saatleri bazen ilden ile değişiklik gösterebilir. Eczanelerin öğle yemeği molası olmağı için öğle arası saatlerinde de hizmet verilmektedir.

Eczaneler; Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı gibi dini bayramlarda ve 1 Ocak, 1 Mayıs, 19 Mayıs, 23 Nisan, 29 Ekim, 30 Ağustos, 15 Temmuz gibi resmi tatil günlerinde kapalıdır.

Kademeli normalleşme döneminin ikinci etabında; Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma ve Cumartesi günleri 22.00 - ­05.00 saatleri arasında; Pazar günleri ise Cumartesi günü saat 22.00’den başlayıp Pazar gününün tamamını kapsayacak ve Pazartesi günü saat 05.00’te tamamlanacak şekilde sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacaktır.

Eczaneler 09.00-19.00 saatleri arasında açık.