TRT özel yayınında ülke gündemi ve dış politikaya dair önemli açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hayvan Hakları konusuna da değindi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ''Bu yasayla ilgili olarak arkadaşlarımızın yoğun çalışması oldu. Bu işi bir yere kadar Özlem Hanım yürüttü. Tekirdağ Milletvekilimiz Mustafa Yel ile beraber yürüttüler. Şu anda iş Meclisimizde. Kanunlaşma aşamasında yürüyor. Zaman zaman televizyon ekranlarında öyle sahneler görülüyor ki, insan o zaman adeta yıkıma uğruyor.

Gözden kaçırmayın

Türk Eğitim Sen: Öğretmenlik Meslek Kanunu’nda Yer Alan Sınav Şartının Kaldırılması İçin Danıştay’a Başvurduk. Türk Eğitim Sen: Öğretmenlik Meslek Kanunu’nda Yer Alan Sınav Şartının Kaldırılması İçin Danıştay’a Başvurduk.

Mesela bizde 15-16 tane var. Gittiğimiz bir çok yerde bana hediye ediliyor. Ben tabii bu hayvanları ya birisine hediye edeceğim, ya da bakıma alacağım. Hediye ettiklerim oluyor, bakıma aldıklarımız oluyor. Evde oğlumun muhabbet kuşları var. Hayvanla olan ilişkimiz çok ileri derecede. Geçen hafta MYK'da konuyu görüştük. Süreci hızlandıralım dedik. İşi süratle devam ettiriyorlar. İnşallah başaracağız.

Bizim Rümeysa kızımız var, o da bir alem. Akşam kedilerini gösteriyor bana. Onda da 3-4 tane kedi var. Tabii sevilmeyecek gibi değil. Bazen pitbullar ürkütüyor. Bizim öyle bir peygamberimiz var ki, yolda giderken köpek ölüsünü görüyor, sahabilerden birileri burnunu kapatıyor, peygamberimiz 'ah dişleri ne güzel' diyor. Büyük sahabe Ebu Hureyre, adı niye öyle. Kedilerin babası. Bizim hayvanlara olan yaklaşımımız çok çok farklı olması lazım. Hayvan hakları noktasındaki hassasiyetimizi koruyacağız." dedi.