WhatsApp'ın "zorunlu" güncellemesinin ardından WhatsApp kullanıcıları tek tek uygulamayı kullanmayı bırakmaya başladı. WhatsApp'ın yerine alternatif haberleşme uygulaması arayışı içerisine giren kullanıcılar Türkiye'de geliştirilen "HAVELSAN ileti" uygulamasına yöneldi.

HAVELSAN ileti, kullandığı Beyaz Kutu Kriptografi Kütüphanesi sayesinde kişisel anahtarlar yazılımsal olarak korunmakta ve anahtarların ele geçirilmesi engellenmektedir. Bu özelliği ile ileti güvenlik açısından diğer anlık mesajlaşma uygulamalarından bir adım öne çıkmaktadır.

Kurumsal iletişimde bilgi güvenliğini sağlamak ve iletişim sağlanırken verilerin üçüncü şahısların eline geçmesini engellemek için HAVELSAN ileti, kurumun kendi sunucularında çalışmaktadır. Yönetim konsolu ile kullanıcı ilklendirme, kurumsal grup oluşturma gibi işlemler kurum tarafından gerçekleştirilebilmektedir.

Uygulama mağazalarını (Google PlayStore, Apple Store vb.) kullanmadan uygulama güncelleme, merkezi yönetim paneli aracılığı ile kullanıcı ve grup yönetimi, uygulama yayınlama özellikleri ile kurumlara kendi süreçlerini yönetme fırsatı verilmiştir.

TEMEL ÖZELLİKLER

Alparslan Türkeş Kimdir? Alparslan Türkeş Ne Zaman Vefat Etti? Alparslan Türkeş Neden Vefat Etti? Alparslan Türkeş Kimdir? Alparslan Türkeş Ne Zaman Vefat Etti? Alparslan Türkeş Neden Vefat Etti?

Karşılıklı Anlık Mesajlaşma
Güvenli Sesli ve Görüntülü Görüşme
Medya ve Lokasyon Paylaşımı
Kurum/Firma Sunucularına Kurulum
Yönetim Konsolu Aracılığı ile
Kullanıcı İlklendirme
Kurumsal Grup Yönetimi
Uygulama Güncelleme Yönetimi
Hata Ayıklama Kayıtları

Ürün Özellikleri

Anlık ve grup mesajlaşma
Sesli ve görüntülü arama
Beyaz Kutu Kriptografi ile Güvenli İletişim
Hızlı, Kolay ve Verimli
iOS ve Android desteği
APN ve Google FCM servislerini etkinleştirme / devre dışı bırakabilme
Kurumsal dizin entegrasyonu