Korona virüs (Covid-19) salgını ile mücadele çerçevesinde birçok kurum ve kuruluş uzaktan çalışma modelini benimseyerek işleri bilgisayar ortamından yürütüyor. Çeşitli programlar sayesinde ofis ve çalışma alanlarına gitmeden işlerini evden halleden personeller, yapması gereken toplantıları da yabancı bir video konferans programı üzerinden gerçekleştiriyor. İhtiyaç haline gelen bu durum yerli video konferans uygulamasının çıkmasına sebep oldu. Türkiye'nin Zoom programı olarak medyada haber olan HAVELSAN yapımı video konferans yazılımı Diyalog kullanıcılardan tam not aldı. Yüksek güvenlik özelliği ile çıkan yerli video konferans ürünü HAVELSAN Diyalog'un detaylarına bakalım.

Alparslan Türkeş Kimdir? Alparslan Türkeş Ne Zaman Vefat Etti? Alparslan Türkeş Neden Vefat Etti? Alparslan Türkeş Kimdir? Alparslan Türkeş Ne Zaman Vefat Etti? Alparslan Türkeş Neden Vefat Etti?

HAVELSAN tarafından yerli ve güvenli bir video konferans ürünü DİYALOG geliştirildi. Türkiye'nin yerli video konferans çözümü olarak takdim edilen HAVELSAN Diyalog; Kurumların sunucularında ve bulutta çalışabiliyor, iOS ve Android telefonlarda kullanılabiliyor. HAVELSAN Diyalog yerli video konferans programı mobil uyumlu web ara yüzüne sahip. Uçtan uca şifreleme, ekran paylaşımı, güvenli sesli, videolu görüşme ve mesajlaşma imkanı ile HD ve 4k görüntü olanakları sunmakta.

HAVELSAN'ın sitesinde konuya ilişkin yer alan açıklamada ''Mobil platformlarda da çalışabilen HAVELSAN Diyalog, kurumların sunucularında çalıştığı gibi bulut ortamında da çalışabilmektedir. Sistem, sağladığı yüksek güvenlik ile önceliği güvenlik olan kritik kurumlar tarafından da kullanılabilmekte ve kullanıcı dostu arayüzü ile son kullanıcılara hitap etmektedir. 

Mesajlaşma veya dosya gönderme gibi işlevlerin yerine getirilebilmesi için HAVELSAN tarafından geliştirilmiş olan diğer güvenli iletişim uygulamaları ile birlikte çalışabilen HAVELSAN Diyalog, bu özelliği sayesinde her türlü kurum, kuruluş, özel şirket veya bireyler için kaygı yaratan bilgi güvenliği sorununa uçtan uca çözüm getirmektedir. 

Siber güvenlik doğrulaması yapılan ve genişletilebilir Cluster mimaride bir yapıya sahip olan HAVELSAN Diyalog video konferans çözümü, sivil ve askeri her türde kullanıcının ihtiyacına uygun yetkinliktedir.

Yurt içi ve yurt dışında yaygınlaştırılması hedeflenen HAVELSAN Diyalog'un sağladığı yüksek verimlilik ile toplantı katılımcı sayısı ve süre sınırı olmadan güvenle iletişim kurabilmek mümkündür. Üstelik, Safari, Chrome, Opera, Firefox, Mozilla, Tizen ve Vivaldi gibi web tarayıcıları üzerinden erişilebilen HAVELSAN Diyalog'u kullanmak için herhangi bir uygulama yükleme zorunluluğu da bulunmamaktadır.'' denilmektedir. 

Ürün Özellikleri

Güvenli Video Konferans
Güvenli Tele Konferans
Güvenli Webinar
Güvenli Mesajlaşma
Güvenli Dosya Paylaşımı
Kurumun Kendi Sunucuları Üzerinde Çalışabilme (On-Premise)
Mobil Uyumlu Web Arayüz Sayesinde Tüm iOS ve Android Cihazlarda Çalışabilme
Hızlı Kurulum Desteği (2 Saat)
Askeri ve Kurumsal Şifreleme Standardı
Ekran Paylaşımı Özelliği
Adaptif Görüntü Kalitesi Ayarlama
HD ve 4K Desteği
Konferansta Yer Alan Katılımcı Listesini Görüntüleyebilme
7/24 Bakım Destek Garantisi
HAVELSAN Diyalog, kurulumu ve yönetimi kolay, güvenli, yüksek kalitede görüntülü ve sesli görüşme imkanı sağlayan, tamamen yerli bir video konferans sistemidir. 

Neden HAVELSAN Diyalog?

- Kullanmak için hiçbir uygulama yüklemeye gerek yoktur.
- Ekstra bir donanım, kamera vb. ortam birimlerine ihtiyaç yoktur.
- Bulut ve kurumun kendi sunucularında kullanılabilmektedir.
- Her türlü müşteri ihtiyacını karşılamak için geliştirmeye açık bir üründür.

GİRİŞ