MHRS Hastane randevusu nasıl alırım? 182 Hattı ücretli mi? Randevu nasıl iptal edilir? Çocuklarım için nasıl randevu alabilirim hepsi ve daha fazlası haberin içeriğinde;

ALO 182 Randevu Hattı Ücretli Midir?

Artan vakalar sonrası Bakan Koca'dan kısıtlama açıklaması Artan vakalar sonrası Bakan Koca'dan kısıtlama açıklaması

ALO 182 Randevu Hattı Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) na göre acil aramalar kapsamında olmadığından ALO 182'yi aramak sabit bir telefon hattını aramakla eşdeğerdir. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) ücretlendirmede ana kuralları ve üst sınırı belirlemektedir.
GSM firmaları da BTK'nın belirlediği üst sınırı geçemez. Ayrıca vatandaşlarımız sözleşme veya paketlerinde geçerli olan bedava dakikalarını da kullanabilmektedir. Cep veya sabit telefon şirketinizle iletişime geçerek ücretlendirme hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.
Sağlık Bakanlığının bu hat üzerinden gelir elde etmesi veya vatandaşların telefon hattına ilave bir ücretin faturalandırılması söz konusu değildir. İnternet ve akıllı cihazlar (cep telefonu, tablet vs.) üzerinden alınan randevular ise ücretsizdir.

Randevu Nasıl Alınır?

MHRS randevu alma ana kanalları MHRS web sitesi (https://www.mhrs.gov.tr), MHRS mobil uygulaması ve ALO 182 Çağrı Merkezidir.
Web'den randevu almak için "Randevu Al" butonuna tıkladıktan sonra gelen ekranda daha önceden üyelik kaydınız yok ise "Üye Ol" seçeneğini tıklayarak üyelik işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Eğer üyeliğiniz mevcut ise T.C. kimlik numaranız ve parolanızla giriş yaparak istediğiniz hastane, hekim veya bölümü seçerek randevunuzu oluşturabilirsiniz.

MHRS Mobil uygulama üzerinden randevu almak için ise akıllı cihazınızın uygulama marketinden MHRS Mobil uygulamasını indirerek üyelik kaydınız yoksa oluşturabilir, varsa T.C. kimlik numaranız ve parolanız ile giriş yaparak randevunuzu alabilirsiniz.
Ayrıca “e-Devlet ile Giriş” butonu kullanılarak ayrı bir parola gerekmeksizin web ve mobil uygulaması üzerinden sisteme giriş yaparak randevu işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

ALO 182 hattını arayarak da vatandaş temsilcilerimizden destek alabilirsiniz.

Aile Fertlerim için Nasıl Randevu Alabilirim?

Ebeveynler e-Nabız üzerinden karşılıklı onay verdikten sonra MHRS Web ve mobil uygulamasında ''Yetkili Olduklarım'' sekmesinden 18 yaş altı çocuklarına randevu alabilirler. Diğer aile bireyleri içinse bilgi güvenliği gereği T.C. kimlik numaraları ve parola ile ayrı ayrı giriş yapılması gerekmektedir.

Üyelik kaydı oluşturduğunuz aile fertleriniz için web (https://www.mhrs.gov.tr), MHRS Mobil uygulamasından giriş yaparak veya üyelik kaydı oluşturmadan T.C. Kimlik numarası ile ALO 182 Çağrı Merkezimizi arayarak randevu alabilirsiniz.

Randevumu Nasıl İptal Edebilirim?

https://www.mhrs.gov.tr adresinden “Randevu Al“ butonuna tıkladıktan sonra gelen ekrandan T.C. kimlik numaranız ve parolanız ile giriş yaptıktan sonra ana menüde bulunan "Randevu Bilgileri" menünün altındaki “Randevu Geçmişi” kısmında aktif randevularınızı “Randevularım” sekmesinde görüntüleyebilirsiniz. İptal etmek istediğiniz randevu bilgisinin sağ tarafında bulunan “İptal Et” butonuna tıklayarak randevunuzu iptal edebilirsiniz.
MHRS Mobil uygulamaya giriş yaptıktan sonra açılan ekranda "Randevularım” menüsünde “Randevularım” sekmesinde aktif randevularınızı görebilir, iptal etmek istediğiniz randevunun alt kısmındaki "İptal" butonuna basarak randevunuzu iptal edebilirsiniz.
ALO 182 Çağrı Merkezimizi arayarak da bilgi güvenliği kapsamında sorulan sorulara doğru cevap vermeniz halinde randevu iptal işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.