Kamuajans.Com – Bu senenin ortalarında yıllardır süren mücadelenin ardından kadroya kavuşan taşeron işçiler mutlu sona ulaşsada taşeron işçi olarak hastane bilgi işlem bölümünde görev olan personeller bu haktan yararlanamayacağı açıklanmıştı.

Taşerona dair kanunda yer alan madde gereğince, hastane bilgi işleminde çalışan taşeron personel, kadro düzenlemesinden yararlanamayacakları belirtilmişti. Diğer kurumlarda olduğu gibi Sağlık Bakanlığı'na bağlı hastaneler 'de taşeron çalışanlarının başvurularını almaya başladığı dönemde kadrodan yetim kalan bilgi işlem çalışanları bu haklarının verilmesi için mücadeleyi sürdürüyor.

Ayrıştırılmayı ötekileştirilmeyi haketmediklerini söyleyen bilgi işlem çalışanları İhale türüne değil çalışma koşullarına bakarak kadro alanla alamayan aynı şartlarda çalışıyor iddiasında bulunan bilgi işlem çalışanları kadro istiyor.

Kadro isteyen bilgi işlem çalışanlarının taleplerinden bazıları;

meclis hbys yi unuttu tüm taşeronlara kadro konuşulurken hbys bu işin dışında tutulmaya çalışılıyor, şehir hastanesine geçiş yapan hbys personelleri ne olacak?

Doktordan hemşireye Laboranttan Röntgene Müdüründen Başhekimine tüm personelin eksiğini yanlışını biz tamamlıyoruz. Bunu İdarelerimizden teyit edin lütfen .