Gök bilimciler tarafından önceden bilinebilen gök olayları çoğu zaman vatandaşlar tarafından çıplak gözle görülebilir olaylardır. Önümüzdeki günlerde gerçekleşmesi beklenen halkalı güneş tutulması da bu olaylardan biridir. Dünya'da her yıl doğa farklı doğa olayları yaşanıyor. Kanlı ay gibi benzer doğa olaylarının ardından önümüzdeki günlerde halkalı güneş tutulması yaşanacak.

SGK şifre alma! e-Devlet SGK şifre alma sistemi… SGK şifre alma! e-Devlet SGK şifre alma sistemi…

Dünya'da her yıl yüzlerce doğa olayı yaşanıyor. Bu olayların bazen ardından yaşanan felaketler doğa olaylarının felakete sebep olacağını düşündürsede bunun herhangi bir bilimsel çalışması bulunmuyor.

Aynı gün ve aynı derece üzerinde gerçekleşen tutulmalar  en son ne zaman olduğuna bakarsak 21 Haziran 2001 yılında ve 21 Haziran 1982 yılında aynı gün ve aynı derecede olduğunu görüyoruz. Bu dönemlerde neler yaşadığımıza bakarak bu tutulmayla ilgili bilgiler edinebiliriz.

21 Haziran saat 09:41’de Halkalı Güneş Tutulması gerçekleşiyor! Ay Dünyamızdan uzakta olduğu için küçük görünecek ve Güneş diskini kapatamadığı için sanki güneş’in ortasına yerleşmiş gibi duracak, tutulmanın etrafındaki sarı hareket ( ateşten çember), güneşten görünen kısımdan gelecek.