Zelenski'den Üçüncü Dünya Savaşı Uyarısı!

Zelenski'den Üçüncü Dünya Savaşı Uyarısı!

Zelenski'den Üçüncü Dünya Savaşı Uyarısı!

Zelenski'den Üçüncü Dünya Savaşı Uyarısı!

Ukrayna Devlet Başkanı Zelenski, Rusya lideri Putin'in durdurulmaması halinde Üçüncü Dünya Savaşı çıkabileceği uyarısında bulundu.

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurul görüşmeleri öncesinde verdiği bir röportajda Üçüncü Dünya Savaşı uyarısında bulunarak, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'i Adolf Hitler ile karşılaştırdı.

Amerikan CBS televizyonuna konuşan Zelenski, Rus halkının dünya kamuoyunda saygısını yitirdiğini savundu. Rus toplumunun Putin tercihini eleştiren Zelenski, "Onu seçtiler, bir kez daha seçtiler ve ikinci bir Hitler yarattılar" ifadelerini kullandı.

"Ukrayna düşerse, gelecek on yılda ne olacak?" sorusunu yönelten Zelenski, Rusya'nın Polonya'ya kadar gelmesi durumunda, Üçüncü Dünya Savaşı'nın çıkacağını söyledi.

Zelenski, bu nedenle de Putin'in durdurulması veya bir Dünya Savaşı'nın tetiklenmesi konusunda dünyanın karar vermesi gerektiğini vurguladı.

Kaynak:cnnturk.com

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.