Yeni dolandırıcılık yöntemi ile, tuzağa düşen kişi sayısı günbegün artış göstermeye devam ediyor!!!

Yeni dolandırıcılık yöntemi ile, tuzağa düşen kişi sayısı günbegün artış göstermeye devam ediyor!!!

Dolandırıcılar, sürekli yeni yöntemler denemeyerek insanları ağına düşürmeye devam ediyor. EPDK ise, dolandırıcıların yeni yöntemi ile ilgili uyarılarda bulundurarak vatandaşlara konu ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Son zamanlarda sosyal medya aracılığıyla dolandırıcılık amaçlı reklamlara karşı vatandaşları dikkatli olunması dair önemli uyarıda bulunan Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu (EPDK), kar ortaklığı modeline dayalı yenilenebilir enerji kaynaklardan elektrik üretme gibi reklamlarına dikkat çekti. EPDK, tarafından yapılan önemli açıklamalar işte sizlerle...

EPDK, elektrik üretim lisansına dikkat çekti

Kar ortaklığı modeline dayalı yenilenebilir enerji kaynaklardan elektrik üretme gibi ortaya çıkan, dolandırıcılık amaçlı reklamlara karşı dikkatli olması gerektiğini dile getiren EPDK, söz konusu reklamlar ile ilgili gerekli adli ve hukuki süreçler başlatıldığına dikkat çekerek, bu gibi durumlarda söz konusu şirketlerin elektrik üretim lisansının olup olmadığına dikkat edilmesi gerektiğini belirtti.

Saadet zinciri yöntemi ile dolandırıcılık tuzağı artış gösterdi.

Son zamanlarda özellikle yenilenebilir enerji kaynaklarından elektrik üretimine dayalı saadet zinciri yöntemi kullanılarak kurulan kar ortaklığı modeli üzerinde vatandaşlardan yanıltıcı girişimlere dair şikayetlerin kurumlara ulaştığına dikkat çeken Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu (EPDK), konu ile ilgili şu ifadeleri kullandı:

Yenilenebilir enerji kaynağı dayalı elektrik üretimi yasal mevzuat dahilinde Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı aracılığıyla düzenlenen ihalelerde doğrultusunda EPDK tarafından yürütülen lisanslı elektrik üretim başvuruları kapsamında süreçler ve yine EPDK, düzenlemeleri ile birlikte kişilerin kendi tüketimlerinin karşılamasını mümkün kılan lisanssız elektrik üretim faaliyetleri çerçevesinde devam ettiğini dile getiren, EPDK belirtilen bu yöntemler ile yatırım yapmak isteyen tüzel ve gerçek kişilerin yerine getirmesi gereken çeşitli sorumluluklarının bulunduğunu vurguladı.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu (EPDK), lisanslı elektrik üretimine yönelik yatırım yapmak isteyen vatandaşlar bu süre zarfında mutlaka bahsi geçen şirketlerin lisans durumunu kurumlarımızın internet sayfasından kontrol etmeleri önem arz etmekte olduğunu ve bu kapsamdan dolayı da söz konusu şirketin elektrik üretim lisansı yoksa eğer, yatırımdan kaçınılması önem arz ettiğini dile getirdi.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

1 Yorum