Yeni Bir İnfaz Düzenlemesi Olur Mu?

Yeni Bir İnfaz Düzenlemesi Olur Mu?

Kanal 7'de katıldığı canlı yayında gündeme ilişkin soruları yanıtlayan AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, yeni bir infaz düzenlemesi olup olamayacağı konusunda önemli açıklamalarda bulundu.

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, "Koronavirüs salgını sonrası ekonomideki daralma süreci Türkiye'yi de tabii ki etkileyecek ancak Türkiye'nin bir avantajı var; Türkiye kamu borçluluğu bakımından dünyadaki en avantajlı ülkelerden birisidir. Bizim borcumuz bu anlamda ciddi bir şekilde azalmış vaziyettedir.

Ümit ediyorum ki son birkaç günlük veriler çok şükür beklediğimiz gibi geliyor. Bundan sonra da inşallah birini plato yapması ve önümüzdeki süreçte özellikle bayrama kadar olan süreçte bu işin düşüşe doğru geçmesini sağlayacak bir çalışma yürütüyoruz." diye konuştu.

İnfaz düzenlemesine yönelik muhalefetin tavrı hatırlatılarak "Yeni bir düzenleme olabilir mi infazla ilgili." şeklindeki bir soru üzerine AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, "Kamuoyunun beklentilerini büyük oranda karşılayacak bir düzenleme yapıldı. Tabii ki biz herkesi serbest bırakmak, herkesin salıverilmesini, tahliye edilmesini sağlamak gibi bir durumla karşı karşıya değiliz. Ama bu düzenlemenin içerisinde hakikaten reform niteliğinde uygulamalar da oldu." dedi.HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.