Vatan Hainlerine ‘İmam’ Denemez!

Vatan Hainlerine ‘İmam’ Denemez!

KamuAjans.Com-Din-Bir-Sen Genel Başkanı Yusuf Özdemir, FETÖ elebaşlarına İmam denmesinin doğru olmadığını belirterek, vatan hainlerine İmam denmez, dedi.

Konuyla ilgili yazılı açıklama yapan Özdemir, imamlık Hz. Peygamber’in mirasıdır. Müslümanları sosyal ve kültürel konularda aydınlatan, topluma liderlik yapan, insanlara nasihatlerde bulunan kimse imamdır, ifadelerini kullandı. Özdemir, açıklamasında şunları söyledi: “Hz. Muhammed aleyhissalatu vesselam dinden nemalanmayan, din adına sahtekârlık yapmayan ve Allah’ın ‘mümin kulum’ dediği insanlardan olan bir İmamdır. Hz. Peygamber’in mirası olan imamlığın en belirgin özelliği ruhen temiz olmaktır. İmam, Allah’ın emirlerine uyan, dini, şahsi çıkarları için kullanmayan, yalan söylemeyen, Müslümanları kandırmayan, münafıklık yapmayan, müşriklerle işbirliği yapmayan, vatanını satmayan insan demektir. Peygamber Efendimiz, Cenabı Allah’ın sözlerini eleştirmedi. Allah’ın emirlerini yerine getirirken günah ve sevap kavramlarını dikkate aldı.

Özdemir, Müslümanlara imamlık yapacak kimselerin Hz. Muhammed aleyhissalatu vesselam gibi güzel ahlaklı olması gerektiğini, aksi halde bunlara imam denemeyeceğini, İmam denmesinin bile günah olacağını belirterek sözlerine şöyle devam etti: “15 Temmuz sonrası görsel ve yazılı basında FETÖ üyesi vatan hainlerinin elebaşlarına sıkça ‘İmam’ dendiğini duyuyoruz. Bu doğru değil. Gerçek imamlarımızı rencide eden bu söylemin sürekli tekrarı özellikle yeni yetişen neslin hafızasında kötü algı oluşturmasına neden olacaktır. Mihrab, minber ve kürsü Resûl-ü Ekrem’in emanetidir. Bu emaneti sahiplenerek imamlık yapmaya kalkan insanların güzel ahlaklı olmaları gerekir. Hâlbuki FETÖ denen çetenin elebaşından tutunda, örgüt üyelerine kadar ahlaksızlıkları gün be gün ortaya çıkıyor: Örgüt üyelerinin kendilerini gizlemeleri için içki içmelerini, kadınlarının ve kızlarının başlarını açarak mini etek giymelerini tavsiye eden kişi imam ve lider olamaz. Bunu uygulayanlarda imam olamaz. Bunların imanından şüphe edilmelidir.

FETÖ kurucu ve üyelerine ‘İmam’ denmesinin bütün vatandaşlarımız tarafından esefle karşılandığının bilinmesini istiyoruz. ‘İmam’ şeklinde hitabet, özellikle İmam Hatiplileri rencide etmektedir. FETÖ denen örgüt üyelerine ‘imam’ denemez. Durum böyle iken bu müşriklere ısrarla ‘İmam’ denmesi saçmalıktır. Bunlara imam denmesinin Müslümanlar tarafından büyük bir nefret ve tepkiyle karşılandığının bilinmesinde fayda görüyoruz.” 

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.