THY'den Uçak Bileti Alınamıyor

THY'den Uçak Bileti Alınamıyor

Kamuajans.com – Geçtiğimiz günlerde tüm uçuşlarını durduran Türk Hava Yolları yeni dönemde şehirlerarası uçuşlarına başlamaya hazırlanırken HES kodu ile alınabilecek yolcu biletlerinde sorun yaşanmaya başladı.

Türk Hava Yolları geçtiğimiz haftalarda tüm uçuşlarını durdurmuştu. Daha önce bilet alan vatandaşların biletleri dondurulurken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dün açıkladığı normalleşme süreciyle birlikte iç ve dış hat uçak seferleri tekrar başlıyor.

1 Haziran itibarıyla tüm yurtta normalleşme süreci yaşanacak. Normalleşmenin ilk adımlarından biride iç ve dış uçak seferleri tekar başlıyor. Uçak seferlerinin serbest olacağı bu dönemde daha önce valilikler tarafından alınan izin kağıtları yerine telefon ve tabletler için üretilen HES uygulaması ile seyahat izinleri artık mobil uygulama üzerinden alınabiliyor.

Telefonlara kurulan HES uygulaması ile seyahat izin belgesi alan kişiler uygulamanın kişiye özel olması sebebiyle küçük çocuklarına izin almakta zorlandığı ortaya çıktı.

HES KODUNDAN DOLAYI UÇAK BİLETİ ALINAMIYOR

Uçak bileti alımlarında HES kodundan dolayı sorun yaşanıyor. 18 yaşından küçük çocuklu aileler kendisi için HES kodu alabiliyor.

18 yaşından küçük çocuklar için ise HES kodu alınamıyor.

1 yaşında bir çocuğu olan anne kendisine bilet alabiliyorken, sistem çocuk için HES kodu alınamadığından bilet almasına izin vermiyor.

Ayrıca alınan HES kodları TC ile uyumlu olması gerekiyor 

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.