Teravih Namazı Tek Kılınır Mı? Diyanet İşleri Başkanı Açıkladı

Teravih Namazı Tek Kılınır Mı? Diyanet İşleri Başkanı Açıkladı

Kamuajans.com – 11 ayın sultanı ramazan ayına sayılı günler kaldı. Koronavirüs pandemisiyle mücadele ettiğimiz bugünlerde yaklaşan ramazan ayı münasebetiyle merak edilen soruya Diyanet İşleri Başkanlığı yanıt verdi.

 Ülkece zor dönemden geçtiğimiz bugünlerde tüm müslümanlığın önemli aylarından olan Ramazan ayına girmeye hazırlanıyoruz. Sağlık her müslümanın yerine getireceği farz olan oruç ibadetiyle beraber geçireceğimiz bu ayda gün içerisinde tuttuğumuz orucu günün sonunda teravih namazıyla taçlandırıcağız. Geçtiğimiz yıllarda camilerde cemaat ile kılınan teravih namazı bu koronavirüs sebebiyle cemaatlere kapalı olan camilerde bu ramazan eda edilemeyecek. Diyanet İşleri Başkanı'nın yaptığı açıklama ile teravih namazı hakkında merak edilen sorular yanıt buldu.

'Herkes evinde ailesiyle teravih namazlarını kılabilir'

Erbaş, herkesin evinde ailesiyle teravih namazlarını kılabileceğini, teravih namazının ferdi olarak da kılınabilen bir namaz olduğunu söyledi.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.