Sokağa Çıkma Yasağı Olan İllerde Vatadaşa Ekmek Nasıl Dağıtılacak?

Sokağa Çıkma Yasağı Olan İllerde Vatadaşa Ekmek Nasıl Dağıtılacak?

Kamuajans.com – Tüm dünya'da olduğu gibi Türkiye'de koronavirüse karşı amansiız mücadele sürüyor. Dün açıklanan verilere göre ülkemizde ölüm sayısı 1006 olmuştu. Ölü sayısı Bin kişiyi aşmasından dolayı yeni tedbirler yayınlandı.

 Koronavirüs sebebiyle 30 Büyükşehir ve madencilik sektörünün üst seviye olduğu Zonguldak ilinde haftasonu Pazar 00.00 tarihine kadar sokağa çıkma yasağı getirildi. Zorunlu haller dışında vatandaşların sokağa çıkması durumunda cezai işlem uygulanacağı İçişleri Bakanlığı Genelgesi ile duyuruldu.

Yasağın duyurulduğu saatten gece 12'ye kadar marketlere akın eden vatandaşlar izdahama neden olurken temas ile bulaşan koronavirüs için ortamın oluştuğu anlarda görüntülendi. Binlerce ekmeğinde heba edildiği bu anlarda bazı vatandaşlar kolilerce alışveriş yaparken bazıları ise evine boş dönmek zorunda kaldı. Ekmek alamayan vatadandaşların beklediği açıklama fırıncılar odasından geldi. İşte o açıklama;

Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı, 30 büyükşehir ve Zonguldak'ta ilan edilen 2 günlük sokağa çıkma yasağı sürecinde fırınların çalışacağını belirterek, "Ekmek vatandaşların kapılarına kadar götürülüp verilecek, satış yapılacak. Araçlar mahalle mahalle dolaşıp ekmek satışını gerçekleştirecek." dedi

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.