Sokağa Çıkma Yasağı Gelecek Mi? Bakandan Açıklama

Sokağa Çıkma Yasağı Gelecek Mi? Bakandan Açıklama

Kamuajans.com – Koronavirüs nedeniyle vatandaşlara eve kapanma çağrısı yapılırken bazı vatandaşların bu uyarıyı dikkate almadıkları gözlemlendi. Bu da halkı evlerinde tutabilmek için sokağa çıkma yasağını akıllara getirdi. Sosyal medya üzerinde de sokağa çıkma yasağını destekleyen taglar açıldı. Bu durum bugün katıldığı bir televizyon programının canlı yayınında Hazine Ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'a soruldu

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, ekonomiye yönelik alınan tedbirlere ilişkin önemli açıklamalarda bulunuyor. Bakan Albayrak, özel durumlar dışında kamuda evden çalışma olmayacağını ve sokağa çıkma yasağı gibi bir durumun söz konusu olmadığını söyledi.

Bakan Albayrak, piyasaya 3 aylık dönemde 50-60 milyarlık ek likidite sağlanacağını belirterek, her ülkenin benzer adımları attığını söyledi.

Albayrak, ilk çeyreğin beklentilerin üzerinde büyümeyle kapatılacağını ifade etti.

Koronavirüs nedeniyle büyük bir risk görmediğini söyleyen Bakan Albayrak, "Türkiye pozitif ayrışıyor. Önceliğimiz ekonomiyi canlı tutacak adımları atmak" dedi

Hazine Ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın açıklamalarından satır başları;

Dünya tarihinde benzeri görüşmemiş bir süreç. Suyun derinliği hala bilmiyoruz. Türkiye olarak sağlık ve ekonomi boyutunu çok yakından takip ediyoruz.

Dün açıklanan paket iş dünyası ile istişare sonucu oluşturuldu. Ciddi bir rahatlama getirecek 3 aylık pencere açtık. Önümüzdeki birkaç aylık süreç virüs anlamında belirsizlikleri barındırıyor. Oluşabilecek nakit akışı, sıkışıklığı giderebilecek bir üç aylık pencere açtık.


EVDEN ÇALIŞMA OLACAK MI?

Şu süreçte çalışanlarla ilgili bir esneme getirildi. Özel durumlar dışında kamuda evden çalışma hazırlığı yok. Sosyalleşme tarafını minimize etmek için adımları atıyoruz. Beyannameler tarafında müşavirlerimizden talep geldikçe değerlendiririz.


SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI GELECEK Mİ?

3 ila 6 ay sürmesi durumunda atacağımız tüm adımlarımız hazır. B, C, D senaryolarıyla ilgili Türkiye ekonomisinin minimum etkilenmesi için tüm adımları vakit kaybetmeden atacağız.

Sokağa çıkma yasağı gündemimizde değil böyle bir durum söz konusu değil.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.