Nurettin Canikli'den Görevden Uzaklaştırmalar İle İlgili Açıklama Geldi

Nurettin Canikli'den Görevden Uzaklaştırmalar İle İlgili Açıklama Geldi

Kamuajans.com-Yaşanan gelişmeler ile ilgili Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli yeni açıklamalarda bulundu.

 Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli görevden alınan memurlar ile ilgili geçtiğimiz gün yaptığı açıklamanın çarpıtıldığını düşünerek yeni bir açıklamada bulundu.

Nurettin Canikli'nin yaptığı yeni açıklama şu şekilde;

Dün bazı medya kurumlarında yer alan haberlerde "Darbe girişimi sonrası açığa alınan memur ve üst düzey kamu görevlilerinin akıbetine ilişkin" açıklamalarım doğru şekilde yansıtılmamıştır.

FETÖ'nun bütün mensuplarının tasfiye edilmesi konusunda ne şahsımda ne de hükümetimizde hiçbir tereddüt yoktur. Türkiye'nin gedeceğine, halkımızın kendi kendini yönetmesine, huzuruna ve emniyetine yönelik kastın karşılıksız kalmayacağı, bunun sorumlularının yargı önünde hesap vereceği tereddütsüz şekilde, defalarca ifade edilmiştir.

Örgüt üyesi olan her kademedeki memurun tamamının hem memuriyetten uzaklaştırılması hem de yasaların öngördüğü on ağır cezaya çarptırılması, hukukun gereğidir. FETÖ’nün silahlı ya da silahsız militanlarının kamu hizmetinde barınması, var olması hiçbir şart altında mümkün olmayacaktır. Söz konusu örgütün her bir üyesi yaptıkları hain girişimin bedelini elbette ödeyeceklerdir.

FETÖ bağlantısı nedeniyle açığa alınanlardan; yönetici pozisyonunda olanlar, doğrudan veya dolaylı örgüte üye olanlar, herhangi bir şekilde örgüte destek olanlar, aktif olarak örgüt faaliyetlerine katılanlar ve diğer militanlar tamamen tasfiye edilecektir. Bunların tamamı hem memuriyetten atılacak hem de en ağır şekilde cezalandırılacaktır. Kamu kurum vc kuruluşlarında FETO üyelerinin hiç birisi görev almayacak var olanlarında hepsi temizlenerek memuriyetlerine son verilecektir.

Ancak, FETÖ ile geçmişte bir şekilde bağlantı kurmuş, daha sonra özellikle de 17-25 Aralık olaylarından sonra örgütle bağlantısını koparmış, hiçbir suça bulaşmamış ve örgüt içerisinde bir eyleme karışmamış olan alt düzeydeki memurların yakın takibine yönelik bir mekanizma oluşturulması düşünülmektedir

Türkiye'nin geçmişte olduğu gibi, buğun ve yann da terör örgütü elebaşları ve militanlarına karşı mücadelesi, tereddütsüz ve kapsamlı bir şekilde sürecektir. Devletimizin her kademesinden bu örgütle bağlantılı her haini tek tek tasfiye edeceğiz. Şehitlerimizin ve yaralılarımızın kanının her b«r damlasının hesabı sorulacaktır. Bu milletin bekasına ve Çan'ına kastedenler bunun hesabını vereceklerdir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.