Nebati: "Çarklar dönüyor, ekonomi modelimizi başarıyla uyguluyoruz"

Nebati: "Çarklar dönüyor, ekonomi modelimizi başarıyla uyguluyoruz"

Nebati: Ülkemiz "doğum sancıları" diyebileceğimiz değişim sürecini yaşıyor

Türkiye'nin "bir değişim süreci içerisinde" olduğunu söyleyen Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, yaşanan gelişmeleri doğum sancısına benzetti. Ülkede "çarkların döndüğü" görüşünü bir kez daha dile getiren Bakan Nebati, "Türkiye’de hepimiz, aynı gemideyiz" ifadesini kullandı.

Nebati, Halkbank Üreten Kadınlar Buluşması programında açıklamalarda bulundu.

"Kadınlar başımızın tacı, gönlümüzün ilacı; biz onlarsız yapamayız" diyen Nebati, Türkiye'de "çarkların döndüğünü" söyledi:

Türkiye ihracatla, üretimle, imalatla büyüyor. İstihdam yaratıyor. İşler, çarklar dönüyor ve bu çarklara kadın eli değdikçe bereketleniyor.

Hükümet olarak hayata geçirdikleri "Türkiye Ekonomi Modeli"nin uygulanmaya devam edildiğini söyleyen Nebati'nin açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Önümüzdeki yeni dönemde küresel fırsatlardan en iyi şekilde yararlanmak amacıyla kurguladığımız "Türkiye Ekonomi Modeli"mizi başarılı şekilde uygulamaya devam ediyoruz. Modelimizin odağında ihracatı, üretimi, istihdamı ve yatırımları artırırken cari dengeyi de kalıcı olarak tesis etmek yer alıyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.