Motorine büyük zam geliyor! Benzine zam da yolda!

Motorine büyük zam geliyor! Benzine zam da yolda!

Rus Liderin açıklamalarından sonra brent petrol fiyatları yönünü tekrar yukarı çevirmişti. Bu çevirmeyle birlikte motorin ve benzin için zam beklentisi oluştu. Bu gece yarısından itibaren geçerli olacak ve pompa fiyatlarına yansıyacak şekilde motorinin litre fiyatına 1 Lira 79 kuruş zam gelmesi bekleniyor. Benzin fiyatlarına ise önümüzdeki günlerde benzer miktarda zam bekleniyor.

Brent petrol fiyatlarının yükselmesi tüm dünyadaki akaryakıt fiyatlarını vuruyor ve enflasyonu doğrudan etkiliyor. Geçtiğimiz günlerde ABD Devlet Başkanı dahi enflasyonda sorumlu olarak Rus Lideri hedef göstermişti. Rus Liderin savaş yanlısı açıklamalarından sonra brent petrol fiyatları yönünü tekrar yukarı çevirdi. Bununla birlikte tüm akaryakıtlar için zam beklentisi oluştu. Bu gece yarısından itibaren geçerli olacak ve pompa fiyatlarına yansıyacak şekilde motorinin litre fiyatına 1 Lira 79 kuruş zam gelmesi bekleniyor. Benzin fiyatlarına ise önümüzdeki günlerde benzer miktarda zam bekleniyor.

Motorine gece yarısı 1 lira 79 kuruş zam var

Motorin fiyatlarına 16 Nisan 2022'den itibaren geçerli olmak üzere 1 lira 79 kuruşluk zam gelmesi bekleniyor. 2022 yılı içerisinde üst üste zam yapılan motorine 12 Nisan'da 1 lira 4 kuruş indirim yapılmıştı. 

İstanbul'da güncel benzin ve motorin fiyatları

İstanbul'da motorin litre fiyatı ortalama 20.21 TL liradan satılıyor. Benzinin litresi ise ortalama 19 liradan satılıyor.

Ankara'da güncel benzin ve motorin fiyatları

Ankara'da motorin litre fiyatı ortalama 20.31 TL liradan satılıyor. Benzinin litresi ise ortalama 19.12 liradan satılıyor.

İzmir'de güncel benzin ve motorin fiyatları

İzmir'de motorin litre fiyatı ortalama 20.31 TL liradan satılıyor. Benzinin litresi ise ortalama 19.11 liradan satılıyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.