Meteoroloji'den çok önemli uyarı: Kar yağışı geliyor.. 5 il dikkat!

Meteoroloji'den çok önemli uyarı: Kar yağışı geliyor.. 5 il dikkat!

Meteoroloji'den çok önemli uyarı: Kar yağışı geliyor.. 5 il dikkat!

Ülkemizde özellikle Ocak sonu ve Şubat ayında kar yağışı haberleri peş peşe geldi. Okullar tatil edildi. Çocuklar kara doydu. Mart ayına girmemize rağmen kar yağışı haberleri gelmeye devam ediyor. Yer yer bazı illerde kar yağışları hala etkili oluyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü yarın için 5 ili uyardı. Bugün, yarın hava durumu nasıl? Hangi illerde kar yağışı bekleniyor? Detaylar haberimizde..

Meteoroloji Genel Müdürlüğü resmi hesabı üzerinden kar yağışı hakkında uyarı yaptı. Yapılan uyarıda şu ifadelere yer verildi:

'' Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Yurdun kuzey ve doğusunun parçalı ve çok bulutlu, Orta Karadeniz ve İç Anadolu'nun doğusu, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunun; Osmaniye, İskenderun Körfezi ve Ş.Urfa ile Elazığ ve K.Maraş'ın güney, Adıyaman'ın doğu kesimlerinin yağışlı geçeceği, yağışların genellikle yağmur ve sağanak, iç kesimlerin yükseklerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde görüleceği tahmin ediliyor.''

Meteoroloji Genel Müdürlüğü ayrıca bu hususlarda dikkatli olunması gerektiğini belirtti: ''Gece ve sabah saatlerinde iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun eğimli ve yüksek kesimlerinde çığ tehlikesi riski bulunmaktadır.''

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Yağışların; Ordu ve Giresun çevreleri ile Samsun'un doğu kesimlerinde yer yer kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, ulaşımda aksamalar ve fırtınaya karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI

Rüzgarın; Batı ve Orta Akdeniz’in iç kesimlerinde kuzey yönlerden kuvvetli olarak (40-60 km/saat) esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

ÇIĞ TEHLİKESİNE DİKKAT

Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun eğimli ve yüksek yamaçlarında çığ tehlikesi riski bulunduğundan dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

81 ilde hava durumu nasıl?

MARMARA

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

EDİRNE 4°C, 18°C

Parçalı ve az bulutlu

İSTANBUL 5°C, 16°C

Parçalı ve az bulutlu

KIRKLARELİ 3°C, 17°C

Parçalı ve az bulutlu

KOCAELİ 5°C, 17°C

Parçalı ve az bulutlu

EGE

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

A.KARAHİSAR 0°C, 15°C

Parçalı ve az bulutlu

DENİZLİ 8°C, 20°C

Parçalı ve az bulutlu

İZMİR 12°C, 20°C

Parçalı ve az bulutlu

MUĞLA 5°C, 21°C

Parçalı ve az bulutlu

AKDENİZ

Parçalı ve az bulutlu, Doğu Akdeniz'in doğusunun yer yer çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Osmaniye ve İskenderun Körfezi ile K.Maraş'ın güney kesimlerinin yerel sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın: Akdeniz’in iç kesimlerinde kuzeyli yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) esmesi bekleniyor.

ADANA 7°C, 21°C

Parçalı ve az bulutlu

ANTALYA 11°C, 22°C

Parçalı ve az bulutlu

HATAY 7°C, 20°C

Parçalı, yer yer çok bulutlu, bu akşam saatlerinde İskenderun Körfezi çevreleri yerel sağanak yağışlı

K.MARAŞ 7°C, 17°C

Parçalı, yer yer çok bulutlu, bu akşam saatlerinde güney kesimleri yerel sağanak yağışlı

İÇ ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu, doğusunun yer yer çok bulutlu, Sivas ile Kayseri'nin doğu çevrelerinin bu akşam ve gece saatlerinde karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde kuzeydoğu kesimlerinde buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor.

ANKARA 1°C, 14°C

Parçalı ve az bulutlu

ESKİŞEHİR 1°C, 16°C

Parçalı ve az bulutlu

KONYA 3°C, 14°C

Parçalı ve az bulutlu

SİVAS 0°C, 6°C

Parçalı, yer yer çok bulutlu, sabah ve gece saatlerinde karla karışık yağmur ve kar yağışlı

BATI KARADENİZ

Parçalı, yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

BOLU 1°C, 15°C

Parçalı bulutlu

DÜZCE 5°C, 17°C

Parçalı bulutlu

KASTAMONU -1°C, 15°C

Parçalı ve çok bulutlu

ZONGULDAK 5°C, 10°C

Parçalı bulutlu

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, Orta Karadeniz'in doğusu ile Doğu Karadeniz'in yağışlı geçeceği, yağışların kıyılarda yağmur ve sağanak; iç ve yüksek kesimlerde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde görüleceği tahmin ediliyor. Doğu Karadeniz'in yüksek kar örtüsüne sahip eğimli yamaçlarda çığ riski bulunmaktadır.

AMASYA 6°C, 13°C

Parçalı ve çok bulutlu

SAMSUN 7°C, 10°C

Parçalı ve çok bulutlu, doğusu bu akşam ve gece saatlerinde yağmur ve sağanak yağışlı

TOKAT 4°C, 11°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde yağmur ve yükseklerinde karla karışık yağmurlu

TRABZON 8°C, 11°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde yağmur ve sağanak yağışlı

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, kuzey ve doğusu ile Elazığ'ın güney kesimlerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle yağmur ve karla karışık yağmur, yüksek kesimlerinde kar yağışı şeklinde olması bekleniyor. Gece ve sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor. Yüksek kar örtüsüne sahip eğimli yamaçlarda çığ riski bulunmaktadır.

ELAZIĞ 2°C, 14°C

Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinde güney kesimleri sağanak yağışlı

ERZURUM -2°C, 4°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde karla karışık yağmur ve kar yağışlı

KARS 1°C, 8°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde karla karışık yağmur ve kar yağışlı

MALATYA 3°C, 13°C

Parçalı ve çok bulutlu, kuzey çevreleri bu akşam ve gece saatlerinde yağmur ve yükseklerinde karla karışık yağmurlu

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu, zamanla doğusunun çok bulutlu, Ş.Urfa ve Siirt ile Adıyaman'ın doğu kesimlerinin yağmurlu, Siirt'in yükseklerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ADIYAMAN 6°C, 16°C

Parçalı bulutlu, doğu kesimleri bu akşam saatlerinde çok bulutlu, yerel sağanak yağışlı

DİYARBAKIR 6°C, 20°C

Parçalı bulutlu

GAZİANTEP 6°C, 16°C

Parçalı ve az bulutlu

ŞANLIURFA 8°C, 17°C

Parçalı bulutlu, bu akşam saatlerinde çok bulutlu, yerel sağanak yağışlı

DENİZLERDE HAVA

Doğu Karadeniz’de fırtına bekleniyor.

KARADENİZ

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, doğusu sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Karadeniz'de doğu ve kuzeydoğudan, akşam saatlerinde doğusu kuzeybatıdan 3 ila 5; Doğu Karadeniz'de batı ve kuzeybatıdan, doğusu güneybatıdan 4 ila 6, yarın (Salı) sabah saatlerine kadar doğusu 6 ila 8 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0 m, yarın (Salı) sabah saatlerine kadar Doğu Karadeniz'in doğusu 2,5 ila 3,5 m, Görüş: İyi, yağış anında orta, fırtına anında zayıf.

MARMARA

Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu; Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5 m; Görüş: İyi.

EGE

Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan, güneyi kuzeybatıdan 3 ila 5, yer yer 6 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0 m, yer yer 2,5 m; Görüş: İyi.

AKDENİZ

Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, Rüzgar: Batı Akdeniz'de kuzey ve kuzeybatıdan 3 ila 5; Doğu Akdeniz'de batı ve güneybatıdan, gece saatlerinden itibaren kuzeydoğudan, batısı kuzeybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0 m, Görüş: İyi.

VAN GÖLÜ

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve karla karışık yağmurlu; Rüzgar: Güney ve güneybatıdan, gece saatlerinden itibaren kuzeydoğudan 2 ila 4, yer yer 5 kuvvetinde; Dalga: 0,25 ila 0,75 m; Görüş: İyi, yağış anında orta.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.