Mersin-Adana tren seferlerine zam ve sıkıntı! Hem azaldı Hem de ücretler arttı!

Mersin-Adana tren seferlerine zam ve sıkıntı! Hem azaldı Hem de ücretler arttı!

Artan maliyetler zam üstüne zammı getiriyor. Akaryakıt fiyatlarına gelen zamlar özellikle ulaşım sektörünü derinden etkiliyor. Açıklanan son bilgiye göre Mersin-Adana üzerindeki tren seferlerine büyük zam geldi.

Artan enflasyonla ve bununla beraber akaryakıt fiyatlarına gelen zamlar birçok sektöre zam olarak yansıyor. Özellikle ulaşım sektörünü ve ağını derinden etkileyen artan maliyetler vatandaşın belini büküyor. Son olarak ulaşım sektöründe artan yol ücretleri vatandaşların finansal anlamda zorluklarını arttırırken bir zam haberi daha geldi. Geçtiğimiz günlerde Konya-Ankara arasında sefer yapan hızlı trene zamdan sonra şimdi de Mersin-Adana arasındaki seferlerin fiyatları oldukça yükseldi. İşte tüm detaylar…

Mersin-Adana tren seferleri hem azaldı hem de ücreti arttı!

Günlük 20 bin kişinin ulaşım sağladığı tren seferlerindeki sıkıntı her geçen gün biraz daha artarken bir zam haberi daha vatandaşın elini kolunu bağladı. Artan maliyetler sebebi ile zam yapılmak zorunda kalan tren seferleri birçok vatandaşın ulaşımını zorlaştıracağa benziyor. Önceki yıllarda 58 sefer sayısı olan Mersin tren seferlerinde bu sayı son zamanlarda 8 sefere kadar düştüğü açıklandı.

Sefer sayılarının düşmesi vatandaşları oldukça zora sokarken birde üzerine tren seferlerinin bilet ücretlerine gelen zamlar vatandaşları büyük şaşkınlığa sürükledi. Mersin-Adana arasında seferlerin çoğalmasını talep eden vatandaşa zam haberi duyurulurken zamla birlikte ücretlerine ne kadar olduğu merak edilir oldu.

Zamlı ücretler ne oldu?

Mersin-Adana arasındaki seferlerin hem azaltılması hem de ücretlerinin arttırılması günlük 20 bin kişinin seferlerine zorluk oluştururken zamlı ücretler görenleri şaşkına çevirdi. Açıklanan bilgilere göre Mersin-Adana arasında seferleri olan trenlerin ücretleri 49 TL’den yapılan zamla 70 TL’ye yükseltildi. Bir buçuk ay içerisinde hem dolmuşlara hem de tren seferlerine üst üste gelen zamlar vatandaşları oldukça zorlamaya başladığı da açıklamalar ile belirtildi.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

7 Yorum