Memur maaş farkları halen yatmadı! İşte memur farklarının yatacağı tarih!

Memur maaş farkları halen yatmadı! İşte memur farklarının yatacağı tarih!

27. Ocak'ta yatması beklenen memur maaş farkları halen yatmadı. Edinilen bilgiye göre 27 Ocak'ta tüm emeklilerin maaş farkları hesaplarına yattı ancak memurlar için aynı durum söz konusu değil. Memur emeklilerinin maaş farklarının hesaplara yatıp, memurların yatmaması ise kafa karışıklığına sebep oldu. Memur maaş farklarının önümüzdeki hafta içerisinde hesaplara yatacağı tahmin ediliyor.

Aralık ayı enflasyon farkının 3 Ocak'ta açıklanmasıyla birlikte memurların alacağı zam miktarıda kesinleşmişti. Enflasyon farkı ve toplu sözleşme zam miktarının üzerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kabine toplantısı sonrası yaptığı konuşmasında ek protokol ile memurlara yüzde 2,5'lik ek zam vereceğini duyurmasının ardından memurların alacağı toplam zam mikltarı yüzde 30,95 seviyesine ulaşmıştı.

Ancak TBMM'nin yeterli çoğunklukta toplanamaması nedeniyle verilen yüzde 2,5'lik zam miktarı memurların ocak ayı maaşlarına yansıtılamamıştı. Hal böyle olunca her sene düzenli olarak ocak ayının 3. haftasında yatan memur maaş farkları hesaplara yatmamıştı. Geçtiğimiz salı gününde yüzde 2,5'lik ek zammın meclisten geçmesinin ardından memurlar için fark hesaplamaları başladı. 

EMEKLİLERE FARKLARI ÖDENDİ

27 Ocak itibarıyla verilen zammın da meclisten geçmesiyle tüm emeklilere fark ödemeleri eksiksiz olarak yapıldı. Banka ve PTT hesaplarına yapılan ödemeler dün sona erdi.

Memurlar için aynı durum söz konusu olmadı. Memurların hem 14 günlük maaş farklı hem de yüzde 2,5'lik maaş farkları hesaplarına henüz yatmadı. Kamu kurumlarının mutemetlik birimlerinde henüz söz konusu farkın maaşlara göre hesaplamalarının yapılmaması nedeniyle memurlara verilecek olan fark 27 Ocak'a yetişmedi.

GELECEKHAFTA İÇERİSİNDE YATACAK!

Yüzde 2,5 maaş zammı ve yüzde 14 günlük zam miktarının önümüzdeki hafta içerisinde tüm memurların banka ve PTT hesaplarına yatırılması ön görülüyor. Önümüzdeki hafta içerisinde tüm memurlar farklarını almış olacaklar.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.