MEB İYEP Yönerge Değişikliği Gitti ve resmi yazı illere gönderildi.

MEB İYEP Yönerge Değişikliği Gitti ve resmi yazı illere gönderildi.

MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI Temel Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından 10.05.2022 tarihli İYEP Yönerge Değişikliği konulu resmi yazıyı 81 il Milli Eğitim Müdürlüğüne gönderdi.

İllere gönderilen yazıda ;

İlkokulların 3 üncü sınıflarına devam eden ve çeşitli nedenlerle okuma, yazma, okuduğunu anlama becerileri ile doğal sayılar ve doğal sayılarla dört işlem öğrenme alanlarındaki kazanımlara yeterli düzeyde ulaşamayan öğrenciler için İlkokullarda Yetiştirme Programı (İYEP) hazırlanmış ve ilgi (a), (b) Makam Onayı ile uygulanmaya başlanmıştır.

Yürürlükte olan "İlkokullarda Yetiştirme Programı Yönergesi"nde değişen, gelişen şartlar ile ortaya çıkan ihtiyaçlar doğrultusunda değişiklik ve düzenlenme yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur.

Bu kapsamda programın uygulama usul ve esaslarını belirlemek için hazırlanan İlkokullarda Yetiştirme Programı Yönergesi ilgi (c) Olur ile yürürlüğe girmiş olup konu ile ilgili tüm iş ve işlemlerin Ek-2 Yönerge çerçevesinde yürütülmesi hususunda; Bilgilerini ve gereğini arz ve rica ederim.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.