Kurbanlık Fiyatları Ne Kadar?

Kurbanlık Fiyatları Ne Kadar?

Kamuajans.com-Kurban bayramının yaklaştığı bu günlerde kurban fiyatları yavaş yavaş belli olmaya başladı. İllere göre fiyatlar değişse de en yüksek fiyat her sene olduğu gibi bu sene de İstanbul olması bekleniyor.

 Kurban Bayramı tatilinin 9 güne çıkacağının açıklanmasından sonra kurban fiyatları da belli olmaya başladı. Kurban fiyatları illere göre değişiyor. Güneydoğu Anadolu Bölgesinde küçükbaş hayvanların bol olmasından dolayı o tarafta küçükbaş hayvanların fiyatı 600 lira civarı olurken büyük başların fiyatı ise ortalama hisse başı 800 ila 900 lira arasında olması bekleniyor.

İstanbul'da Kurban Fiyatları Ne Kadar?

İstanbul'un kalabalık olmasından dolayı ve şehire Anadolu dan hayvan alımının yasaklanmasından dolayı hayvanların az olmasından dolayı fiyatlar her sene yüksek oluyor. Geçtiğimiz sene hisse başı 1200 lira civarı olduğu şehirde bu sene hisse fiyatının 1400 lira civarına çıkması bekleniyor.

Kurban Bayramı Ne Zaman?

Kurban bayramı bu sene 12 Eylül Pazartesi tarihinde başlayacak ve 15 Eylül Perşembe tarihinde bitecek ancak bu sene Bakanlar Kurulunun kararı ile tatil 9 güne çıkacak böylece memur ve resmi işte çalışanlar 9 gün tatil yapmış olacak.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.