KPSS Türkiye Rekortmeninin Mülakatta Elenmesine Mahkeme Dur Dedi

KPSS Türkiye Rekortmeninin Mülakatta Elenmesine Mahkeme Dur Dedi

Kamu personeli alımlarında lise önlisans lisans mezunu adaylar mülakat engelinden dolayı şikayetleri her zaman gündemde. KPSS Türkiye rekortmeninin mülakatta elenmesine mahkemeden itiraz geldi. İşte detaylar.

Kamu Personel Seçme Sınavı milyonlarca LİSE, ÖNLİSANS ve LİSANS mezunu aday personel alımlarında yer alan sözlü ve mülakat engelinden dolayı atanamamaktan şikayetçi. Son olarak ise mahkemeden KPSS Türkiye rekortmeninin elenmesine itiraz geldi. İŞ İLANLARI KARİYER olarak KPSS adaylarının taleplerini ve süreci hazırladık. İşte detaylar.

Danıştay Yüksek Puanlı Adayın Elenmesine Dur Dedi

Danıştay Türkiye 46'sı olan adayın mülakatta elenmesine dur dedi. 88 puan alarak mülakatta elenen adayın elenmesine yapılan itiraz sonuçlandı.

 

Mülakatta elenme hayatın olağan akışına aykırı bulundu

KPSS'den 88 alarak mülakatta hiçbir soruya cevap vermeyen aday hiçbir de gerekçe gösterilmeden değerlendirme sürecinde 20 puan üzerinden 0 puan verilerek elendi. Danıştay ise değerlendirmedeki bu durumun hayatın olağan akışına aykırıdır denildi.

Takdir Yetkisi Objektif Kullanılmadı

Bölge idare mahkemesi tarafından bu durumun taktir yetkisinin objektif kullanılmadığını belirtildi. Bu şekilde de davacının yapılan sözlü sınav neticesinde başarısız yapılmasının hukuka aykırı olduğu belirtildi.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.