Koronavirüsün Ardından Şimdide Katil Arılar Ortaya Çıktı! Katil Arılar Türkiye'ye Gelir Mi?

Koronavirüsün Ardından Şimdide Katil Arılar Ortaya Çıktı! Katil Arılar Türkiye'ye Gelir Mi?

Kamuajans.com – 2019 yılında deprem felaketleri yaşarken 2020 yılına büyük umutlarla giriyoruz derken koronavirüs pandemisinin başlaması bu yılında felaket yılı olmasına neden olmuştu.

Koronavirüsün ortaya çıkması Türkiye'de kıyametin yaklaştığı söylentilerini çıkarmış ardından afrika ülkelerinde yaşanan çekirge istilaları bu söylentiyi daha da arttırmıştı. Depremler, yangınlar çekirge istilası derken şimdide dünya katil arı istilası ile çalkalanıyor.

Son 6-7 ay gibi sürede neredeyse tüm dünya felaketlerini yaşamaya başladık. Son dönemde tüm dünyayı etkileyen koronavirüs pandemisiyle mücadele ettiğimiz bugünlerde virüsün en çok etkilediği ülkelerin başında Amerika Birleşik Devletleri geliyor. Ölüm sayısı 100 bine yaklaşırken Amerikalı bilim insanları ölüm oranlarının dahada artacağı düşüncesinde.

Koronavirüs ile mücadelede büyük kayıplar veren ABD şimdilerde bir başka tehlikenin eşiğinde katil eşek arısı olarak geçen bir arı türü ABD ve İspanya'da ölüm saçmaya başladı. İnsan vücudunu zehirleyebilecek potansiyele sahip bu arılar kolaylıkla bir insanı öldürebilecek kapasitede olduğu söyleniyor.  

Türkiye için tehdit oluşturmayan bu arıların ülkemize gelme olasılığı şuan için bulunmuyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.