İstanbul'da Toplu Taşıma Saatleri Güncellendi

İstanbul'da Toplu Taşıma Saatleri Güncellendi

Kamuajans.com – Koronavirüs sebebiyle karantina altına alınan 30 Büyükşehir ve Zonguldak'ta 65 yaş üstü ve 20 yaş altı sokağa çıkma tedibirine ek olarak bu haftasonuda tedbir amaçlı halkın sokağa çıkmasına kısıtlama getirilmişti.

İstanbul'unda aralarında bulunduğu 31 şehirde tüm halkın sokağa çıkmasına yasak getirilmiş. Gıda ve tıbbi ihtiyaçları devlet tarafından karşılanacağı açıklanmıştı. 10 Nisan 2020 Cuma gece yarısı 23.59'dan Pazar günü 23.59'a kadar sürecek sokağa çıkma yasağından bazı çalışanlar ise muaf sayılacak. Başta eczacılar olmak üzere fırıncılar ve bir kaç kurum daha sokağa çıkma yasağından muaf tutuluyor. Sokağa çıkma yasağından muaf tutulan kişilerin toplu taşımalardan yararlanmasının sekteye uğramaması için toplu taşımaların çalışma saatlerinde güncelleme yapıldı. İşte yeni çalışma saatleri

 Otobüsler, sabah 07.00 ile 09.30 saatleri arasında, akşam 17.00 ile 19.00 saatleri arasında belirlenen kalkış noktalarından hizmet verecek. Metrobüs hattında ise sabah 06.00 ile 09.00 ve 16.00 ile 20.00 saatleri arasında seferler sürdürülecek.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.